Wpis z mikrobloga

Koleżanka jest nauczycielką matematyki w szkole średniej. Ostatnio zaprosiła jakiegoś ucznia do tablicy, on niezbyt ogarniał, to mu pomaga i mówi: "Napisz na tablicy Q ∈...". No i on pisze:


xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

#licbaza #techbaza #humormatematyczny #heheszki
  • 63
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zashi: miałem podobny przypadek na angielskim w gimbazie:
Koniec roku blisko, chłopakowi wychodzi 1, nauczycielka wywołuje go do odpowiedzi. Zadaje mu proste pytanie i czeka na odpowiedź. Koleś milczy. Zdenerwowana podpowiada: no odpowiesz w końcu?! Yes or no?! Koleś:

  • Odpowiedz
@Zashi: Aaaa, rozumiem. Czyli nie wystarczy wyśmiać, ale również niczego nie nauczyć? No bo jak dużo uczeń może nauczyć się w stresie, przed wszystkimi w klasie, w ciągu 5 minut? Gdzie na końcu jedyną motywacją jest jedynka do dziennika :)

Przecież to jest jakaś stara szkoła znęcania się nad uczniami, a potem dziwić się, że większość uczniów zdaje do następnej klasy na miernych ocenach i kończą studia o nic nie
  • Odpowiedz
Miałem kiedyś podobną sytuację. Udzielałem korepetycji z matematyki. Uczeń był z gimnazjum, wyjątkowo nieogarnięty, oblał klasę i przygotowywał się do poprawki właśnie z matematyki... Po 1-2 tygodniach nauki potęgowania przez średnio 1h/dzień mówię do niego, żeby zapisał "dwa kwadrat", na co on...

  • Odpowiedz
Przecież to jest jakaś stara szkoła znęcania się nad uczniami, a potem dziwić się, że większość uczniów zdaje do następnej klasy na miernych ocenach i kończą studia o nic nie znaczących kierunkach...


@zakaz_palenia: Jak ma się mierne oceny i #!$%@? wynik z matury to się nie idzie na studia, ja #!$%@?ę.
  • Odpowiedz
zaden z was


@Chrzonszcz: Oj, oj. Coś się tam rozwiązywało. Chociaż nie przepadam za analizą. Najbardziej lubię teorię grafów, ale dobrą algebrą - szczególnie związaną z kryptografią - nie pogardzę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Zashi: W szkole średniej Q występuje albo jako tenże zbiór albo jako wielomian nazywany dzielnikiem. Używanie tego oznaczenia w innym kontekście jest błędem dydaktycznym.
  • Odpowiedz