Wpis z mikrobloga

2 miesiące od operacji #laserowakorekcjawzroku #okokiedys w związku do tego wpisu.
Zakrapiam oczy tylko kropelkami nawilżającymi Systane Ultra według uznania jak odczuję dyskomfort.
Ostrość: w dzień bardzo dobra; pod wieczór gdy oczy zmęczone ostrość jest mniejsza. Poświata minęła, efekt halo widoczny jest minimalnie szczególnie w sztucznym, mocnym oświetleniu.
Komfort: ogólnie bardzo dobry, ale występuje dość często uczucie suchych oczów, gdy siedzi się za długo przed monitorem, książkami, w suchym i ciepłym pomieszczeniu, galerii - pomieszczenia klimatyzowane czy podczas fitnesu. Zaznaczam, że wszystko dzieje się w okresie zimowym. Zobaczymy jak będzie na wiosnę.
Co jeszcze zauważyłam w samym wyglądzie oczków to mam większą tendencje do pękania naczynek...( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 3
@kiedys: taką teorię chwilę temu wysnułem, że uczucie suchości oka może też mieć związek z tym, że wcześniej człowiek miał ochronę przed wiatrem w postaci okularów, a teraz, gdy jej nie ma, po prostu przy oczach jest większy "przewiew", stąd pewnie i szybsze ich wysychanie.

W sensie, że nie sama operacja a fakt braku okularów (osłony) też może na to wpływać.