Wpis z mikrobloga

#mining #ethereum #ethereumclassic

Bawię się patrząc co mogę wyciągnąć z układu MSI 1060 Gaming X 6G, mirki, dobrze optymalizuję zużycie GPU? Czy popełniam jakiś błąd?

Ograniczając termicznie spada do 40 TDP, prądowo mogłem zejść tylko do 50, a nawet najniższe obroty wentylatora spokojnie dają radę w ciepłym pokoju utrzymać te ~60*C, przy tym mam tylko o 0,5Mh/s mniej niż przy karcie podkręconej która brała 55-60 TDP. Pamięci wtedy były na 2200MHz ale lekko zszedłem dla pewności stabilności. Jakby ktoś miał uwagi to bardzo proszę bo wczoraj byłem nemo, dzisiaj jestem tylko noobem.

Kartę mam od sierpnia 2016, kupując ją nie myślałem o kopaniu, to tylko zabawa, nie będę wykupywał kolejnych kart i zawyżał cen ( ͡° ͜ʖ ͡°)
gipson_90 - #mining #ethereum #ethereumclassic

Bawię się patrząc co mogę wyciągnąć...

źródło: comment_0JKS6fVuAjGjDB6B6D1ofckDQzFY2FK2.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BangDingOw: standardowo wg każdego opisu na necie dla tej karty jest 19-20, i tyle faktycznie dostałem, zwiększenie taktowania pamięci tylko wpływa na większy wynik i przekraczam wtedy 23, ale koparka mi się zwiesiła wczesniej po 3 godzinach pracy, wolałem zejść te 0,5-1Mh/s dla pewności pracy, zobaczę jak to dalej będzie szło, w łącznie około 5 godzin wykopałem 0,01 ETC, w nocy mam prąd poniżej 30 groszy ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@bart-bednarek: podkręcenie nic nie daje, pamięci w grach idą na maks 2200 (8800MHz), i już więcej były problemy, więc przy kopaniu tylko gorzej.

A nie ważne czy zegar idzie na 2100MHz a 1569 bo wydajność jest dokładnie taka sama czyli 23,1, a za to tdp podskakuje do ponad 55%
  • Odpowiedz
@BangDingOw: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@ptasiek2: w zależności od myślenia producenta, jest to szczytowa wartość prądowa dla układu pisząc w uproszczeniu, nie będę teraz pisał referatu bo mnie łeb #!$%@? z choróbska 38*C-umieram,
ja myślę że moja grafika teraz chodzi sporo poniżej 60W, ale jak pisałem jestem noobem i te wartości nie koniecznie moga się pokrywać z faktycznymi wynikami. Ale w innych testach które
  • Odpowiedz
@isInteger: spalę przy 61*C? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mam półtora roku gwarancji jeszcze, nie zamierzam kopać cały czas, tak na noc uruchamiać czasem bo mam taniutki prąd w nocy a karta jest tak samo cicha jak w iddle ( ͡° ͜ʖ ͡°) gaming x rlz
  • Odpowiedz
Chciałem jeszcze spytać, jak kombinowałem z wartościami karty to czasem karta wskakiwała momentami na chwilkę na "Iddle", rozumiem ze poiwnienem tego unikać i że to może powodować problemy stabilności i pogarszanie wyników? Teraz idzie od pół godziny stabilnie bez żadnego iddle
  • Odpowiedz
@bart-bednarek: spoko to wiadomo że lepsza karta do kopania, ale ja modyfikowac biosu nie zamierzam ;) i tak 0.831v (o ile prawdziwa wartość) jest nisko, normalnie karta pracowała na 1.05V (chyba) i wtedy TDP wskazywało prawie 60 i się bardziej grzała i była leciutko słyszalna, a teraz jest cisza i spokój, pisze na kompie tą wiadomość a w tle kopie i zupełnie mi nie przeszkadza ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
Mam parę kwestii których nie rozumiem i boję się że robię coś źle i wszystko idzie jak krew w pioch, jest ktoś chętny do prywatnej dyskusji w wolnym czasie żeby wyjaśnić kilka moich watpliwości? z góry dzięki!
  • Odpowiedz
@icanthelpthat: Wydajność praktycznie taka sama jak na mojej 1060 z tego co czytałem, a efektywność energetyczna mniejsza, ale to raczej nie pytanie do nooba jak ja, zawodowi górnicy i 1080 nie pożałują, ale na jednej karcie samemu więcej zużyjesz prądu za to samo przez mniej sprawne do kopania Ethereum pamięci GDDR5+.
  • Odpowiedz