Wpis z mikrobloga

Tak zacząłem pisać kilka miesięcy temu pod tym tagiem #tataprogramuje jednak znowu zabrakło systematyczności w nauce. Ciągle jest mi ciężko ruszyć i przebić się ponad podstawy. Najgorsze jest to, że jakoś nie sprecyzowałem swojej drogi, nie wiem czego się uczyć, i z czego. Próbowałem już kilku rzeczy, jednak nie pociągnąłem tego. Ale powoli zacząłem chociaż cokolwiek ogarniać i nie poddaję się.

Postanowiłem, że teraz w lutym (w sumie najkrótszy miesiąc xD) codziennie, chociaż pół godziny poświęcę na naukę. W zadzie już kilka dni temu, zacząłem od przeczytania książki Junior Developer od @JavaDevMatt
Może na początek moja opinia, jeśli kogoś interesuje:


A więc jeden duży krok wykonany

Może to głupie, ale szukam jakieś motywacji do działania, tak sobie wymyśliłem, że znajdę jakąś ofertę pracy i potraktuję to jako grę o pracę. Obecnie oczywiście nie spełnię wymagań, ale chcę zrobić w miesiąc taki postęp, aby tam 1. marca odważyć się zaaplikować. To moja misja. Chcę, żeby to też nadało mi jakieś konkrety do nauki. Na razie szukam oferty pracy - to zadanie na dziś.

No i też myślę nad jakimś swoim projektem, żeby stworzyć coś co będzie działać, nawet w podstawowej wersji, i móc to pokazać.

Dla motywacji postanawiam też codziennie meldować się na wykopie chociaż z małymi postępami pod tagiem #tataprogramuje - włączam was do mojej gry. Tag obserwuje 45 osób, mam nadzieję, że liczba zwiększy się przynajmniej dwukrotnie w lutym.

#naukaprogramowania #programowanie
  • 19
@Lampartini:

Rada numer jeden - zacznij od tego, by nie kierować się bzdurnymi "autorytetami", szczególnie z przerośniętym ego jak kolega, którego czytasz.

Rada numer dwa - zamiast pisać samo-motywujące posty na mikroblogu jak to próbujesz się przebić, zadaj sobie pytanie, ale tak zupełnie szczerze, czy naprawdę Cię to interesuje na tyle by się programowania uczyć, bo jeśli tak to spokojnie sam znajdziesz drogę. Jeśli nie .. no wiesz, jest dużo ciekawych
@alex-fortune:

Rada numer jeden - zacznij od tego, by nie kierować się bzdurnymi "autorytetami", szczególnie z przerośniętym ego jak kolega, którego czytasz.


Ososbiście książek JavaDevMatta, nigdy nie czytałem jednak z tego co obserwuję to dla branży IT robi bardzo dużo dobrego, ani nigdy nie zauważyłem by się przechwałał. Robi podcasty, prowadzi blog, piszę ksiązki. Napewno jego rady są znacznie bardziej wartościowe niż Twoje.

ale tak zupełnie szczerze, czy naprawdę Cię to
Ososbiście książek JavaDevMatta, nigdy nie czytałem jednak z tego co obserwuję to dla branży IT robi bardzo dużo dobrego, ani nigdy nie zauważyłem by się przechwałał. Robi podcasty, prowadzi blog, piszę ksiązki. Napewno jego rady są znacznie bardziej wartościowe niż Twoje.


@katoz: A ja miałem z nim kontakt dosłownie raz i aż mi obrzydło :D

Co do tego kogo rady sa bardziej wartościowe - powiedzmy, że zależy od punktu siedzenia ;)
@alex-fortune:

Nie wiedziałem. I praktycznie wszystkiego z listy którą wymieniłeś dotknąłem. I to samo zalecam OP, jeśli już ma zamiar się rozwijać, to niech rozwija się breadth-first, a nie depth-first ;)

Zgadzam się iż "dobry" programista powinien chociaż trochę liznąć każde zagadnienie to jednak, jeżeli ktoś piszę pod tagiem #tataprogramuje to znaczy iż jest to najpewniej osoba 30+ z bardzo małą ilością wolnego czasu. Taki ktoś nie ma fizycznie możliwości poznać
https://www.freecodecamp.org/


@GandalfCzarny: korzystałeś? polecasz? Ja próbowałem z Pythonem na datacamp.com - niby zagadnienia ciekawe, ale jakoś nie podszedł mi ten sposób nauki. I też nie raz zadania są zbyt proste. Wystarczy jakiś szczegół uzupełnić w kodzie i przechodzi się dalej.

to znaczy iż jest to njapewniej osoba 30+


@katoz: +prawie 1 :) Właśnie o czas próbuję walczyć, najważniejsza jest systematyczność, której mi brakowało.
zadaj sobie pytanie, ale tak zupełnie szczerze, czy naprawdę Cię to interesuje na tyle by się programowania uczyć


@alex-fortune: uważam, że tak. Przynajmniej chcę spróbować, bo też widzę, że jakieś postępy poczyniłem, w stosunku do tego co było na początku.
A ja miałem z nim kontakt dosłownie raz i aż mi obrzydło :D


@alex-fortune: cześć, nie kojarzę bym miał z Tobą kiedyś kontakt. Mógłbyś mi podesłać na PW numer telefonu? Chętnie bym krótko porozmawiał i wyjaśnił nieporozumienie. Mam przy Twoim nicku na wykopie zaznaczony komentarz "ad persona" - pewnie za szkalowanie w jakimś komentarzu ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak np. w tym wpisie. Całkiem możliwe, że zbyt