Wpis z mikrobloga

@Sakura555: Jeśli w tym filmie narzekasz na niesprawiedliwe przedstawienie jednej z ras, to niczym się nie róznisz od tych ludzi, którzy domagali się czarnych postaci w Wiedźminie 3. Get Out ma bardzo widocznie zarysowany kontekst rasistowski i trudno, żeby reżyser dobra sobie innych aktorów.
  • Odpowiedz
@Sakura555: Przede wszystkim to jest krytyka politycznej poprawności, przez którą powstała nowa odmiana rasizmu. Zamiast traktowac czarnych normalnie, jak obywateli, zaczynają traktować ich specjalnie. Przez to i oni nie czują się dobrze, bo jak ktoś całkowicie obcy i zarówno biali, bo są deprecjonowani. Uderza też w nieszczerość takich aktywistów. Zamiast skupić się na głównym bohaterze jako człowieku, skupiają się na jego rasie, co się raczej kłuci z przekonaniami o których mówią
  • Odpowiedz
Nie widzę tu rasizmu do białego człowieka


@sebastiann: No ja widzę. Nawet w tym w tym, że biali przedstawieni są jako osoby które wykorzystują czarnych zabierając ich ciała. Pokazuje ich się tutaj jako źródło zła. Biali są sztywni, ograniczeni a czarni są pokazani no patrz jaka to dobra nacja i ile mają w sobie zdolności. "Czarny jest w modzie". Ja tak tego filmu jak Ty nie odebrałam. Pokazanie czarnych jako nadrasy
  • Odpowiedz
@Sakura555: Bierzesz tą hiperbole zbyt serio. Pomyśl, czemu oni są tacy sztywni i nienaturalni? Nie chcą przecież wyjść na rasistów. To jest głowny punkt tej satyry. Pewna część białego społeczeństwa zaczeła traktować czarnych właśnie jako takich nadludzi, deprymując swoją własną rase. Nie ma wtedy równości, tylko jest ten rasizm innego typu o którym pisałem wcześniej. Wykluczenie poza społeczeństwo poprzez przesadzoną delikatność i specjalne traktowanie. Zabieranie ich ciał, to już w ogóle
  • Odpowiedz
@Sakura555: film o rasiźmie wobec białych XDDDD no dobrze, ze taki o rasizmie wobec osób czarnoskórych albo np. NIEWOLNICTWIE nigdy nie powstał xD
propaganda? ja nie wiem w jakim świecie wy wykopki żyjecie skoro uważacie, że czarnoskorzy w Ameryce prowadzą życie usłane różami i im każdy usługuje, bo moze to być dla Ciebie zaskoczeniem, ale dyskryminacja wciąż jest na porządku dziennym.
  • Odpowiedz