Wpis z mikrobloga

Ludzie ja tego #uk caly czas nie jestem w stanie ogarnac...

Wlasnie dostalem list od virgin media, z ktorym w kwietniu zeszlego roku zerwalem przedterminowo umowe na dostawe internetu i tv w zwiazku z czym zaplacilem kare 240f pomniejszona o wyblagane 20f na infolinii. Shit happens no zaplacilem bez fochow, przeprowadzilem sie zalozylem konto ze sky i sprawa zapomniana.

Wlasnie dostalem list od virgin jak zalaczony na obrazku - czytam go po raz trzeci i caly czas rozkminiam czy to nie jakis scam? Spojrzalem drugi raz na rachunki i zarowno rok temu jak i teraz wszystko sie zgadzalo, a oni mi zwracaja 102 funty za Bog wie co bez zadnego bilansu ani rozbicia skad ta suma sie wziela. Dodatkowo mnie przepraszaja i naliczaja odsetki za „czas spedzony bez tych pieniedzy” xDD

W alternatywnej rzeczywistosci wyobrazam sobie jak to wygladaloby w Polsce - przeprosiny od operatora, zwrot pieniedzy i jeszcze odsetki(!!).

Za to wlasnie uwielbiam ten kraj <3 #chwalesie
adriano30 - Ludzie ja tego #uk caly czas nie jestem w stanie ogarnac...

Wlasnie dost...

źródło: comment_qqwL3McBY4s1WM20N40C9GpWNAUf6htR.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@adriano30 jeżeli przeprowadzasz się w czasie trwania umowy i nie mogą zaoferować ci łącza w nowym miejscu zamieszkania to można zerwać kontrakt za darmo. Potwierdzone na infolinii
  • Odpowiedz
  • 1
@piwniczak: nie mozna jesli nie wypelniles minimum okresu trwania umowy. Mialem na 18 mcy umowe korzystalem z ich uslug 10, a mialem minimum rok wiec sie nie kwalifikowalem, stad mnie obciazyli. Moze tobie powiedzieli ze nic nie zaplacisz bo przeszedles minimum contract term, w kazdym razie dla innych sie to nie tyczy tak jak ponizej. Byc moze od kwietnia sie to zmieni jak Ofcom tak zdecyduje:

https://www.theguardian.com/money/2018/jan/15/virgin-media-broadband-contract-exit-fee
  • Odpowiedz
  • 0
@piwniczak: dodatkowo na legal stuff na ich stronie tez masz to wspomniane: http://www.virginmedia.com/shop/the-legal-stuff/terms-and-conditions-for-fibre-optic-services/early-disconnection-fees.html

„As part of a fixed term contract with Virgin Media, you agree that you’ll continue with your chosen Broadband, TV and/or Phone services at your current address for a minimum period. This is shown in your contract, but is usually either 9, 12, 18 or 24 months.

If you decide to end part or all of your
  • Odpowiedz
nie mozna jesli nie wypelniles minimum okresu trwania umowy. Mialem na 18 mcy umowe korzystalem z ich uslug 10, a mialem minimum rok wiec sie nie kwalifikowalem, stad mnie obciazyli. Moze tobie powiedzieli ze nic nie zaplacisz bo przeszedles minimum contract term, w kazdym razie dla innych sie to nie tyczy tak jak ponizej. Byc moze od kwietnia sie to zmieni jak Ofcom tak zdecyduje:


@adriano30: Hmm, ja pytalem biorac kontrakt
  • Odpowiedz
@piwniczak: popros o to na pismie lub jesli pytales na czacie to zapisz sobie przebieg rozmowy zeby jak cos miec to na papierze. Gadalem w zeszlym roku z trzema konsultantami na ten temat i kazdy mowil ze musza mnie obciazyc. Wpisz sobie tez w google odpowiedni zlepek fraz i zobaczysz, ze to jest powszechny problem i wszedzie pisza, ze to nie do konca jest fair. Teoretycznie wspominaja o tym na samym
  • Odpowiedz
  • 0
@adriano30 mogłeś powiedzieć że musisz zakończyć umowę bo się przeprowadzasz w miejsce gdzie nie dostarczają usługi. Normalnie jak dostarczają to przenoszą ale jeśli to poza ich obszarem to rozwiązanie umowy no bo co zrobić.
  • Odpowiedz
  • 0
@emesc: wyzej wrzucilem link o tym, podpisujac umowe potwierdzasz ze zdajesz sobie sprawe ze jak przeniesiesz sie gdzies gdzie nie ma pokrycia to twoja strata
  • Odpowiedz