Wpis z mikrobloga

@Bartas1992PL: rura powinna być wykonana z metalu o średnicy wewnętrznej nie mniejszej niż 25mm.
Musi być metalowa z racji możliwości zagotowania wody. W ten czas cała para idzie przez nieszczęsną rurę która może pracować tylko do 90 stopni.
Wyobrażasz sobie akcję: walisz kac kupę a tu woda się gotuje i rura się dosłownie rozpuszcza?
@KrowkaAtomowka bo ma rozmierzonr płytki aby kończyły się na równi z sufitem. Potem położy płytki na podłodze i zakończy ściany rzędem pierwszym gdzie będzie docinał względem podłogi. Glazurnictwo 101.
@KrowkaAtomowka kluczem jest równy, wypoziomowany sufit. Najlepiej obniżyć go na konstrukcji GK. Laser jest w tym nieoceniony. Jak już wiesz gdzie masz sufit rozmierzasz płytki biorąc pod uwagę fugi i najlepiej delikatny dystans od sufitu (<5mm). Wiedząc ile płytek zmieścisz (rzędów) zaznaczasz na ścianie gdzie zaczyna się pierwsza cała płytka (rząd drugi). Ponownie laser jest tu nieoceniony. Względem zaznaczenia przykręcasz do ściany tzw. listwę startową czyli cokolwiek co ma jedną prostą krawędź
@KrowkaAtomowka ja robiłem na hilti, ale to jest kosmiczna cena (pożyczony zresztą xd). Byle nie najtańszy, bo im dalej od źródła tym szersza wiązka i gorsza jakość. Łazienki nie są na ogół duże więc nie potrzebujesz dokładności rzędu +-0.2mm na 10m. Fajnie jakby rzucał wiązkę wkoło, wtedy raz ustawiony pozwoli ci zaznaczyć precyzyjnie całe pomieszczenie. Rozważ wypożyczenie go zamiast kupna.