Wpis z mikrobloga

  • 2
No nie wierzę... Czekam na telefon dwa miesiące, siedzi na kontroli celnej z jakiś tydzień i jeszcze go nie przepuścili...

,,POWIADOMIENIE

26 sty 2018

Oddział Celny Pocztowy

domnie

Dzień Dobry,

W załączniku przesyłam POWIADOMIENIE w sprawie spełniania przez wyrób wymagań oraz stwarzania przez produkt zagrożenia.

Wszelkich informacji nt. przepisów prawa celnego i podatkowego, w tym dotyczących procedur celnych można zasięgnąć w Krajowej Informacji Skarbowej pod nr telefonu: 801 055 055 lub 22 330 03 30."

Dalej w załączniku informacja czego nie przeszedł.

,,ponieważ wyrób nie posiada:
oznakowania CE na wyrobie, opakowaniu (wymogi z art. 13 pkt 4 Ustawy i art. 158b ust. 1 Prawa telekomunikacyjnego oraz § 21 ust. 1 Rozporządzenia),
 dołączonej kopii deklaracji zgodności lub uproszczonej deklaracji zgodności zawierającej adres internetowy, pod którym można uzyskać pełny tekst deklaracji zgodności (wymogi z art. 11, art. 13 pkt 4 i 9 Ustawy oraz art. 158 ust. 3 pkt 1 Prawa telekomunikacyjnego),

instrukcji obsługi i informacji dotyczących bezpieczeństwa użytkowania sporządzonych w języku polskim (wymogi z art. 13 pkt 9 Ustawy oraz art. 158 ust. 3 pkt 2 i ust. 4 Prawa telekomunikacyjnego),
nazwy producenta oraz pocztowego adresu kontaktowego producenta w języku polskim (wymogi z art. 13 pkt 8 Ustawy oraz art. 158 ust. 1 pkt 2 Prawa telekomunikacyjnego).

w związku z czym Prezes UKE wydał negatywną opinię w sprawie zatrzymanego wyrobu."

No i muszę zdecydować co robić, ale nie wiem co robić. Pomoże ktoś? Co dalej?

,,Jednocześnie informuję, iż Strona może zadysponować towarem poprzez zmianę procedury celnej i zgłoszeniem towaru do innej dopuszczalnej procedury celnej. W związku z powyższym, jeżeli w terminie 7 dni od dnia otrzymania niniejszego pisma Strona nie podejmie działań zmierzających do uregulowania statusu prawnego towaru, organ celny podejmie z urzędu działania w tym zakresie."

Z góry dzięki za pomoc.

#redmi4x #xiaomi #zakupyzchin #pomocy #lightinthebox
  • 11
  • Odpowiedz
  • 0
@Zeikor no cóż. Temat był już na tagu wielokrotnie. Szkoda, że zamówiłes wersję china a nie global... Wtedy ce etc jest na opakowaniu... Nie znam rozwiązania. Finalnie telefon wróci pewnie do nadawcy
  • Odpowiedz
@Zeikor: jak rozwinęła się sytuacja? Mam identyczny problem z tym, że od czasu takiej informacji żadna ze stron nie odpowiada ;O
Do Ciebie ktoś ze strony litb się odzywał?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Raci #lightinthebox zlewa sprawę i wysyłał mi wiadomości, żebym czekał dalej. Co chwilę ta sama wiadomość typu kopiuj i wklej.

Napisałem im, że oczekuję konkretnej odpowiedzi, a nie kopiuj wklej i załączyłem dokumenty, które przyszły z poczty. Ich odpowiedź to coś w stylu "dziękujemy za zakupy i blablabla coś tam."

Od tamtego czasu jakoś cicho jest. Niby mają dobę na odezwanie się, a już minęła i cisza.
  • Odpowiedz