Wpis z mikrobloga

Był wrześniowy wieczór i lekki deszcz wsiąkał w czerwony dywan przy sześćdziesiątej piątej ulicy w Nowym Jorku. Jodie Foster i John C. Reilly pozowali na nim razem do zdjęcia. Odtwórcy głównych ról w filmie Rzeź Romana Polańskiego byli w centrum zainteresowania. Najnowsze dzieło polsko-francuskiego reżysera było pokazywane na rozpoczęciu 49. Nowojorskiego Festiwalu Filmowego. Sam reżyser od nieco ponad roku cieszył się wolnością po areszcie domowym w Szwajcarii i nie mógł pojawić się na uroczystości z wiadomych względów #pdk

Nie będę zdradzał fabuły. Powiem tylko, że film jest o różnicach w sposobie wychowania, podejścia do rodzicielstwa i pokazuje jak radzą sobie (albo i nie) z konfliktami dwie pary rodziców z Nowego Jorku. No właśnie, czy naprawdę film był kręcony w Nowym Jorku?

Trafiłem ostatnio na kanał jednego z artystów 3d, który pracował przy Rzezi. W wideo pokazuje jak wyglądał plan zdjęciowy i jaki był końcowy efekt. W komentarzach sugeruje, że z powodu problemów z prawem Polańskiego, zdjęcia nie były kręcone w Nowym Jorku.

To ciekawe, tym bardziej, że filmweb i imdb wymieniają to miasto jako jedną z lokalizacji.


źródło

#ciekawostki #film #polanski #nowyjork
shackup - Był wrześniowy wieczór i lekki deszcz wsiąkał w czerwony dywan przy sześćdz...

źródło: comment_akRkefhSFUWlA5d1vFOHRRTKF0ufRSGL.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@shackup: nie ale prowadze szkolenia dla chetnych z podstaw AE i to moze byc ciekawy temat do wdrozenia... bardzo lubia camera tracking :), green screena. A to mozna by wykorzystac w tych cwiczeniach i by zobaczyli ze polaczenie 2 obrazkow nie jest takie latwe jakby sie moglo wydawac. Temat moge tez wdrozyc w PS dla dzieciakow jako nastepny etap po szparowaniu
  • Odpowiedz
@PeaceUN: no to świetna sprawa :) w tym wideo na końcu wydaje mi się, że zniknęły już wieże WTC. Poza tym samochody wyglądają minimalnie nienaturalnie ale widze dopiero jak sie dowiedziałem, że były nałożone efekty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
do AE trzeba jednak mocnego kompa, inaczej praca w nim to udręka, dlatego czasem wole zrobić to samo troche na około w Premiere
pamiętam, że był jeden Mirek,
  • Odpowiedz
@shackup: nie - ja jestem od wszystkiego czyli w niczym nie bede pro... tym bardziej ze mieszkam w takim regionie ze nikomu by sie to nie przydalo :/ na razie najfajnieszym zajeciem dla mnie jest zarazanie multimediami na szkoleniach ... a zarabiam w agencji reklamowej jako grafik bo ze szkolen wyzyc sie nie da
  • Odpowiedz