Wpis z mikrobloga

#fantasy cześć wykopki, przychodzę z zapytaniem. Jestem fanem książek fantasy, jednakże całkowicie nie wiem co słychać w swiecie nowości, i godnych polecenia książek. Tutaj kieruje swoją prośbę o polecenie czegoś, jeśli do tego dany tytuł jest do znalezienia w pdf/mobi to już bajka. Z pozycji ktore diabelnie mi się podobały mogę wymienić: Seria dziedzictwo C. Paoliniego, Wszystko spod pióra Brenta Weeksa, oczywiście Lotr, Wiedźmin itp. Ktos ma jakis fajny tytuł pod reka ?:)
  • 6
  • Odpowiedz
Cykl demoniczny Petera v bretta?
Początkowe części bardzo fajne, później wchodzi dość dużo polityki, a niedawno wyszła nowa część, której jeszcze nie czytałem :/
  • Odpowiedz
@VarKing: Tak Standardowa lista:
- Brandon Sanderson - wszystko
- Roger Zelazny - Amber, i w sumie cokolowiek krótkiego
- Robert Jordan - Koło czasu
- Patrick Rothfuss - Kroniki Królobójcy
- Steven Erikson - Malazańska Ksiega Poległych
- Ursula K. Le Guin
- Neil Gaiman
  • Odpowiedz
  • 0
@Aiween: @Pawelvk: dzięki, tak zerkając po tytułach to calkiem ciekawie brzmią, oczywiscie nie ocenia się książki po okładce, a co dopiero po tytule, ale rokowania dobre ;) akurat przepadam za klasycznym fantasy w stylu magia i miecz wiec na pewno sobie coś wybiorę :)
  • Odpowiedz
@VarKing: @Pawelvk: Akurat Sandersona Droge Królów zostawiłbym na póżniej i wybrał coś innego jak Elantris albo zaczac sage Ostatnie Imperium żeby wczuć się w klimat w jaki pisarz pisze. Typowo z magii i miecza ale dobre moge dorzucić Joe Abercrombie - Pierwsze prawo.
  • Odpowiedz