Wpis z mikrobloga

Dzisiaj czytam, że Dobry Szeryf Ziobro rusza tępić nazioli. Zbyszek jak zawsze umie robi szum w mediach. Prawda jest taka, że przez ostatnie 2 lata to środowisko zyskało cichą ochronę prokuratury.

Ci naziole nie pojawili się znikąd. Jakiś odsetek społeczny zawsze ten rak kultywuje, ale w ostatnim czasie pozwolono im wyjść z podziemia, rozwijać się, zaistnieć w przestrzeni publicznej. I to właśnie Ziobrę można wskazać jako jednego z głównych winnych.

#polska #polityka #bekaznarodowcow #neuropa
Pobierz
źródło: comment_rnpaJa4Vh6Y3BDvDZHmhexexqfzzfgPC.jpg
  • 13
@adam2a: Zaraz, zaraz. Chcesz powiedziec, ze oni sie uaktywnili dopiero w 2015 roku? Szef wyglądał przez firanke az nagle stwierdził "Ok, panowie wychodzimy z ukrycia, pis wygrał"?
Nie wiem ile masz lat ale ja pamietam lata 90 i takich imbecyli sluchajacych konkwisty 88 i uwazajacych Hitlera za fajnego ziomala bylo znacznie więcej niz teraz. Tutaj mamy grupe debili chowających sie po lesie a kiedys mijałes takich codziennie na ulicy
Nawet na ostatnim MN w kierunku pisu leciały bluzgi i przyspiewki o POPISie, obecny rząd trzeba krytykowac ale sugerowanie, ze przyzwalają a wręcz budzą demony naziolstwa jest idiotyczne.


@Lord6Infamous: Widzisz ten zrzut ekranu z twittera? Nie jest ważne jaki oni mają stosunek do PiS, tylko jak PiS ich traktuje. A traktuje w ten sposób, że przeciwdziałanie zagrożeniom ze strony skrajnej prawicy a niemal zerowy priorytet. Sam Ziobro OSOBIŚCIE interweniował w sprawie
@Yahoo_: Zawsze mnie to trochę rozwala z takimi twierdzeniami odnośnie lat 90, bo ja też doskonale pamiętam te czasy i mam wręcz odwrotne wspomnienie, tzn. rozmaite nacjozjeby raczej szwendały się po jakiejś swojej niszy w im tylko znanych miejscach, ale na pewno nie dominowali w tym mającym jakiś tam swój mniejszy lub większy wpływ na młodzieżowy mainstream światku kontrkulturowym. Ja pamiętam, że skinhead raczej chodził boczkami żeby nie dostać kopa w
@kult_cwaniaka: Mam podobne wrażenia. Nacjozjeby to był margines marginesów. Tak samo było z #!$%@?, moherowymi beretami itp. Wszyscy wiedzieli, że to idioci.- Trzymali się się swojego marginesu z Ligą Polskich Rodzin i podobnych marginalnych ugrupowań. A teraz te nacjonalizm (i katozjeby też z resztą ale na innych płaszczyznach) wchodzi pod strzechy. Teraz nawet pospolite sebixy się nim zarażają i jakieś teksy o wielkiej Polsce. Obecny obóz władzy mniej lub bardziej przymyka
@adam2a: dorzucam, materiał sprzed roku:

https://www.tvn24.pl/polska-i-swiat,33,m/nie-swastyka-a-kruszwicka-swarga,699293.html
https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/bialostocka-prokuratura-umorzyla-sprawe-plonacej-swastyki,699042.html

Płonąca pochodnia w kształcie swastyki i publikacja zdjęć z tego wydarzenia w internecie to nie jest propagowanie faszyzmu - twierdzi prokuratura w Białymstoku. Śledczy doznali olśnienia i uznali, że akurat w tym kontekście swastyka to symbol słońca.


i kuratela partii rządzącej:

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/534922,to-pis-finansuje-onr-politycy-pis-regularnie-chodza-we-wspolnych-marszach-z-neofaszystami.html

Według poniedziałkowej "Gazety" m.in. poseł PiS Bartłomiej Wróblewski dofinansował wyjazd lokalnych przedstawicieli ONR na odbywający się w Warszawie 11 listopada Marsz Niepodległości,
Pobierz
źródło: comment_ew3UfEFvYh5OFaO0nBRDxm7c3SNJko2N.jpg
@Variv @kult_cwaniaka
Może faktycznie to fałszywa percepcja. W latach 90 byłem gówniarzem, ale kojarzę, że wtedy głównymi wrogami młodzieży byli właśnie skini i sekty (a przynajmniej tak to wyglądało w tv). Może po prostu te tematy były rozdmuchane i mam fałszywe poczucie jakby skini byli problemem (z drugiej strony co do sekt to zawsze wydawało mi się, że to sztuczny problem)