Wpis z mikrobloga

@KorelacjaProkrastynacji: Jestem w pierwszej klasie liceum, więc to dla mnie nie problem. Tylko przez całe gimnazjum katowałem Jave (ew. Python i frontend). Niby coś nam mówi nauczyciel, że prościej i szybciej, że czas, ale jak rozwiązuje zadania z arkuszy rozszerzonych to żadna filozofia. Czyli zostać przy Javie?
  • Odpowiedz
@FearFactory: Jeżeli się nic nie zmieniło to matura z infy jest dwu częściowa. Jedna część jest czysto teoretyczna i składa się z trzech zadań: napisać algorytm w pseudokodzie, przeanalizować algorytm i jakiś prosty test prawda fałsz. Natomiast część praktyczna to trzy zadania jedno z Excela, drugie z Accessa a trzecie programistyczne. W mojej szkole ci którzy pisali w Javie mieli do dyspozycji Eclipsa.
  • Odpowiedz
@FearFactory: Moim zdaniem python jest idealny do rozwiązywania takich prostych zadań algorytmicznych, najprostsza składnia, łatwa operacja na listach. Od zawsze używałem pythona do pisania takich prostych skryptów mających zaoszczędzić czas, dlatego wiem mniej więcej na co pozwala biblioteka podstawowa, a co muszę pisać samodzielnie. Myślę że gdyby porównać ile linijek kodu zajmuje poprawnie sformatowane rozwiązanie zadania w każdym języku to w pythonie zawsze, lub prawie zawsze byłoby ich najmniej. To pewnie
  • Odpowiedz
@czupur: @FearFactory: ale za drugiej części mało kiedy jest jakiś inny warunek zadania niż "podaj wynik", więc zadanie nastawione na np bazy danych możesz rozwiązać programem - bo np uważasz że jest łatwe, ja czasem pojedyncze podpunkty robiłem innym narzędziem niż resztę, bo zwyczajnie zapomniałem jak to zrobić w np access ie/excelu więc wczytywałem dane do programu i tyle :D no chyba że w zadaniu jest jasno napisane co zrobić,
  • Odpowiedz
@FearFactory: link

Do wyboru C, C++, Java i o ile dobrze rozumiem, jeśli będziesz zdawać maturę w 2019 roku bądź później, to będziesz mógł również wybrać Pythona (jesteś w pierwszej liceum więc maturkę będziesz pisać w 2020).
W linku powyżej masz również wymienione programy z których możesz korzystać (excel etc.) ;v.
  • Odpowiedz
@FearFactory Jeśli chodzi o Accessa, to jest to według mnie najprostsza część drugiej części matury z informatyki. Zadania bardzo schematyczne, polecam zbiór zadań maturalnych od CKE oraz przerobienie wszystkich arkuszy z poprzednich lat. Powodzenia!
  • Odpowiedz