Wpis z mikrobloga

@gwrk: Niestety na pewno nie xD grady to po prostu jednostki, a współrzędne BLH podaje się w stopniach. Mój problem polega na tym skąd bierze się B0, prawdopodobnie z zaokrąglenia wartości podanej w danych w dół, następnie nie wiem na czym polega iteracja, dlaczego wartości od B1 zmieniają się w ten sposób. Wzory są proste jak #!$%@?, logika zadania mnie położyła.
@gwrk: Co do gradów jeszcze, to używa się ich w obliczeniach geodezji niższej, tej pomiarowej, np. jak strzelasz sobie tachimetrem. To są zagadnienia geodezji wyższej, czyli obliczeń na kuli i elipsoidzie obrotowej w różnych rodzajach odwzorowań elipsoidalnych.
@mopix: metoda rozwiązywania którą podałeś jest dużo bardziej logiczna, rozumiem jak to się dzieje. Korzystam z innych wzorów, w sensie inne wariacje, będę to musiał rozkminić na swoich. Zadanie które załączyłem w istocie jest dzikie. No nic, idę spać, jutro będę to trzaskał dalej. Uczelnia UWM. Jak będziesz miał jakąś paczkę dobra z geodezji wyższej, czyli też fizycznej, to bardzo chętnie przygarnę :)