Wpis z mikrobloga

Mialem plan, zeby po nowym roku kupic nowy #pc , ale tak sie sklada, ze wyszla na jaw powazna usterka z #intel, a nie rozwazam nawet #amd. Z jednej strony wiem, ze ta usterka nie wplynie az tak na wydajnosc gierek. Z drugiej strony, fajnie byloby nie miec usterek w ogole. Komuputer ma sluzyc w 95% do gier.

Widze dla siebie takie opcje:
1. Procesory intela tanieja, czekam na nowa partie z nizsza cena i kupuje, profit. Pytanie, czy stanieja?
2. Procesory Intela nie tanieja wiec, czekam na nowa partie/generacje, ktora juz nie zawiera tej wady. Pytanie ile musze czekac?

Co myslicie?

#pcmasterrace #informatyka
  • 9
1. Procesory intela tanieja, czekam na nowa partie z nizsza cena i kupuje, profit. Pytanie, czy stanieja?


@baziu: przeciez wg intela to nie bug a feature, wiec dlaczego by mialy staniec?

2. Procesory Intela nie tanieja wiec, czekam na nowa partie/generacje, ktora juz nie zawiera tej wady. Pytanie ile musze czekac?


rok
@baziu: Ludzie wiele psioczą na AMD ale jakby nie patrzeć jest to firma która od zawsze dawała najlepszy współczynnik cena/wydajność a nowe ryzeny po delikatnym podkręceniu nie dość że są tańsze i to o wiele niż intele to i wydajnością im dorównują w tym zużyciem prądu...

Ryzeny są już pozbawione wszelkich starych grzeszków AMD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z kolei Intel wypuści nowe procesory za rok a
@baziu: Ja wybrałem Ryzena nawet jak nic o tym bugu Intela nie było wiadomo. Intel to cham ogólnie, specjalnie robią żeby procki nie działały na starszych (rocznych, lol) płytach. Do tego glut, zablokowanie OC itp. Ja tam wole mieć te kilkanaście FPS mniej i zmienić sobie kiedyś na najmocniejszego ryzena pod am4 (czyli te z 2020r.) i nie dać intelowi pluć sobie do dupy ( ͡° ͜ʖ ͡°
Ciekawi mnie z jaka przychylnoscia znajduje sie AMD i ich Ryzeny przez ostatnie miesiace, zglebie napewno temat, bo mialem juz stycznosc z zarowno procesorami jak i GPU od AMD i jakos po sprobowaniu Intela pozostalem juz przy nim