Wpis z mikrobloga

hej , kupiłem sobie na allegro komputer HP Elitedesk G1 SFF z i5 4570 , chciałem dorzucic do tego kartę GTX 1050TI ale tam jest zasilacz HP 240w. Obudowa, wiem że to malutkie i karte na low profile ale i tak zasilacza bym chyba takiego nie znalazł o takich wymiarach żeby pasował dlatego stwierdziłem, że kij z obudową i podłącze zasilacz i niech sobie leży gdzieś poza ta budą ale problem jest właśnie z wejściem do podłączenia zasilacza do płyty głównej. Płytę mam taką jak w pic rel ale te wejście jakieś niestandardowe. Jaki byście polecili zasilacz, żeby to ruszyło?
#komputery
n3x337 - hej , kupiłem sobie na allegro komputer HP Elitedesk G1 SFF z i5 4570 , chci...

źródło: comment_UvSSUBn993m5XAm7zNrHQQJY7Kw8pUXX.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@JazzoweManewry:
a skąd wiadomo ile W pobiera ta płyta w wykonaniu HP, jest jakaś specyfikacja ? Wg Intela sam procek ma 84 W RMS, czyli pewnie może łyknąć dużo więcej w szczycie. NVidia podaje moc max 75W dla tej karty, ale też w wersji podstawowej. To już daje 159W przy średnim wykorzystaniu procesora. Płyty głównej dalej nie ma w tych wyliczeniach. Każdy sprzęt USB może pobrać 500mA przy 5V, co
  • Odpowiedz
  • 0
@n3x337
@JazzoweManewry
Kolega składa komputer na takich podzespołach, że podejrzewam, że chce zrobić to jak najtaniej, byle działało.

Moim zdaniem, o ile ta płyta główna nie ma ograniczeń w dostarczeniu mocy przez złącze picie x16 (do sprawdzenia), to wszystko będzie
  • Odpowiedz