Wpis z mikrobloga

ukonczylem persone 5 i czuje wielka pustke :( przez te 90godzin zabawy bez zadnych fillerow (!), no dobra, poza mementosami, strasznie szlo sie zzyc z ta paczka, postacie sa swietnie napisane mimo tego ze kazda z nich to taka typowa cliche, to sa strasznie sympatyczne i ciezko ich nie polubic


ogolnie rzecz biorac swietna gra, gralem juz w wiekszosc dostepnych na ps4 gier wartych uwagi w 2017 roku i persona 5 to zdecydowanie czolowka, powstawilbym ja bez wahania na 1 miejscu ale to nie byloby fair w stosunku do gier ktorych nie ogralem, min. nier automata
polecam personke nie tylko dla fanow chinskich bajek bo weeaboo stuffu tam jest stosunkowo malo a japonscy nastolatkowie w grze wcale sie nie roznia od tych z europy, wedlug mnie jesli chodzi o szkolne historie persona 5 bije takiego LiS o glowe, tutaj przynajmniej nie czuc ze za dialogi odpowiadaly jakies 40 letnie grazyny ktore probowaly uchwycic slang mlodziezowy a glowne postacie to nie sa jakies irytujace cipy, scenariusz jest solidny, po drodze czeka nas sporo twistow (chociaz ten glowny dosc przewidywalny), zgodze sie z tym ze gra jest troche przegadana i zdarza sie ze po raz -enty slyszymy o tym samym, system walki przez cala gre pokazuje nam nowe rzeczy, co sie bardzo chwali bo do konca gry nie odczuwamy znuzenia a walki tutaj jest sporo, o warstwie audiowizualnej i kierunku artystycznym gry mozna pisac tylko i wylacznie w samych superlatywach, nawet kiepskie tekstury nie przycmiewaja tego ile detali upchali tworcy w tej grze, przychodza mi tu na mysl gry rockstara ktore sa rownie dopieszczone pod tym wzgledem, atlas to perfekcjonisci, OST nie schodzi z glosnikow po skonczeniu gry i pewnie jeszcze dlugo do niego bede wracal, IMO must have dla posiadaczy ps4, nawet jesli sie ma jakies irracjonalne uprzedzenie do anime to robicie krzywde tylko i wylacznie sobie :P
#ps4 #persona5
goltus - ukonczylem persone 5 i czuje wielka pustke :( przez te 90godzin zabawy bez z...
  • 6
strasznie szlo sie zzyc z ta paczka

postacie sa swietnie napisane mimo tego ze kazda z nich to taka typowa cliche, to sa strasznie sympatyczne i ciezko ich nie polubic


@goltus: to jak w koncu? dalo rade sie zzyc z ta paczka czy nie?
@wlochatyjoe: ale co, ja tu sobie w niczym nie zaprzeczam :P mimo tego ze postacie to sa kalki wyjete z jakiejs tam typowej teen dramy
ryuji - typowy macho
makoto - kujonka
ann - przebojowa gwiazdka
futaba - typowy nerd
etc.
to ich background story jest spoko, maja fajne dialogi, ich dzialania sa dobrze umotywowane a miedzy nimi wszystkimi czuc chemie
@budus2: to koncz koniecznie poki nie natrafisz na jakies spoilery :P IMO warto, zakonczenie, to prawdziwe jest satysfakcjonujące i dzieje sie tam sporo fajnych rzeczy, bodajze przed ostatni animowany przerywnik wywoluje na prawde sporo emocji