Wpis z mikrobloga

@namrab 365 zdjęć :D to nawet nie lustrzana a bezlusterkowiec :D

Sony A6000 + Canon FD 300mm f2.8L + Tamron x2 Teleconverter


@sorek: Stackowales z 365 zdjec? BTW, jak wrazenia z zabawy tym Canonem na mirrorlessie? Idzie jakis portret ustrzelic na 2.8, czy za trudno cokolwiek wyostrzyc? Jak mniemam tylko do pracy na statywie?
@sorek: Fajnie wiedziec... Mozna manualnie ustawic ogniskowa do komepnsacji przy starszych adaptowanych szklach? Mam 300mm 2.8 FD, ale adaptowalem go tylko do EOS M5 póki co i byl parktycznie nieuzywalny poza statywem.

Kusze sie wlasnie z zamiarem zamiany Canona 6D na A7R II... Gdyby nie flashe i szklarnia tylko.
via Android
  • 0
@PlonacaZyrafa ja używam 90% moich szkiel to z canona właśnie. Wszystkie używam na adapterze netabones smart iv i powiem że działają lepiej niż na 6d (testowane). Powodem jest to że 6d ma 1 punkt krzyżowy af a a7r ii z 200 :D A co do lamp to tania wymiana na godoxa z ttl i hss. Bo chyba że tego nie potrzebujesz to przecież na manualu możesz każdego flasha użyć :P
@sorek: Ooo widze ze znalazlem czlowieka do zrobienia wywiadu! :D

Mam Canona 6D i duuuuzzo Canonowego, okazyjnie zdobytego szkla. Kupilem niedawno "na testy" uzywanego A7 mk I z Metabones IV zeby zobaczyc na ile uzywalny jest dla mnie ten zestaw. I o ile w dzien jest super, to gdy robi sie ciemniej to AF zupelnie sie gubi. Na A7R II jest lepiej? Probowales robic zdjecia z 70-200 2.8 w ciemnym klubie
via Android
  • 0
@PlonacaZyrafa w ciemnym klubie używam sigmy 35mm f1.4 - ogólnie tam gdzie 6d Ci joe wyostrzy tam sony spokojnie sobie poradzi.

2 rzeczy:
1. Aktualizacja firmware adaptera
2. Tak a7X mk II generalnie radzą sobie lepiej z af i działaniem z adapterami. Osobiście nigdy problemów z ostrzeniem nie miałem, zresztą ostrzenie ręczne na tym systemie to bajka i często sam to robię nawet na szkłach z af :D
1. Aktualizacja firmware adaptera


@sorek: To już zrobiłem.

2. Tak a7X mk II generalnie radzą sobie lepiej z af i działaniem z adapterami.


Podejrzewam, ze różnica tkwi w czułości tego AF. Canon 6D ma co prawda jeden punkt, ale bardzo czuły (-3 EV), A7 ma 0EV. A7R II ma - 2EV, powinno dawać radę. Muszę przejść się do jakiegoś sklepu i przetestować....

Robię dużo zdjęć tancerzy w ciemnych klubach, dlatego sprawny