Wpis z mikrobloga

@Lemartez: Podobno od 2 miesięcy w Iranie naliczono dużo przypadków podpaleń meczetów i baz Basidżu(organizacja paramilitarna działająca w ramach Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej), być może USA wzięło w końcu Iran w obroty. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Podobno od 2 miesięcy w Iranie naliczono dużo przypadków podpaleń meczetów i baz Basidżu(organizacja paramilitarna działająca w ramach Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej), być może USA wzięło w końcu Iran w obroty. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@JanLaguna: ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ehhh, a była szansa na koniec ruchawki w tamtym #!$%@?łku. Ale dobrze, dobrze w dłuższym rozegraniu każdy angaż USA w tamtym rejonie
  • Odpowiedz
Uważasz że to dla nas dobrze jakby Chiny wygrały prymat z USA? Przecież oni mają tyle z demokracją wspólnego co ruscy, tylko są bardziej bogaci i z lepszą perpektywą


@panzerfucker: Musiałbyś troszkę poczytać o doktrynie Chińskiej :) Widzisz, z USA jest taki problem że gdzie CIA nie może, tam USMC/US Army pomoże. Chińczycy jednak preferuja metody gospodarcze.

Trudno mi pogodzić się z mysla ze USA to ta dobra strona po
  • Odpowiedz
@Lemartez:

Musiałbyś troszkę poczytać o doktrynie Chińskiej :) Widzisz, z USA jest taki problem że gdzie CIA nie może, tam USMC/US Army pomoże. Chińczycy jednak preferuja metody gospodarcze.


Póki co preferują ale to reżim komunistyczny mimo wszystko. Cenzura którą prowadzą w internecie i działania w Tybecie pokazują że kiedy trzeba metody gospodarcze zastępują
  • Odpowiedz
chyba na tle KSA


@loginnawykoppl: Tak, o tym wlasnie mowilem.

społeczność w Iranie ma o co robic protesty - nie pierwsze zresztą w historii Islamskiej Republiki.

Jesli ktos bedzie chciał tam widzieć dzialania obcych służb to bedzie je widział i bez znaczenia bedzie dla
  • Odpowiedz
@babisuk: to jest twoja interpretacja mojej wypowiedzi. Nigdzie nic takiego nie powiedziałem ani stwierdziłem, ale w kontekście wypowiedzi reprezentantów USA i Izraela, mam prawo zadać znak zapytania nad tymi wydarzeniami. Poczytaj wypowiedzi pani Nikki Haley przy ONZ :) ostatnio nawet sprowadziła tam pozostałości z Jemen z niby irańskiego rakiet jako dowód że społeczność międzynarodowa musi podjąć akcje wobec Iranu. Szkoda tylko że milczy o zbrodniach wojennych Arabii Saudyjskiej w jemenie....
  • Odpowiedz
@Lemartez: Chiny mają doktrynę jaką mają bo im się taka opłaca, i takie mają na razie możliwości. Wątpię aby któremuś z ich oficjelów ręka drgnęła nad dowolnym ludobójstwem. Ponadto Irak broń miał i informacje fałszywe nie są, po prostu ją zakopali gdzieś na pustyni, powodzenia w szukaniu. Sam iran to po prostu państwo islamskie (tak zwana "republika"). Bardzo dobrze ludzie zaczynają walczyć z islamskimi tyranami, a jeśli USA w tym
  • Odpowiedz
Chiny mają doktrynę jaką mają bo im się taka opłaca, i takie mają na razie możliwości. Wątpię aby któremuś z ich oficjelów ręka drgnęła nad dowolnym ludobójstwem. Ponadto Irak broń miał i informacje fałszywe nie są, po prostu ją zakopali gdzieś na pustyni, powodzenia w szukaniu. Sam iran to po prostu państwo islamskie (tak zwana "republika"). Bardzo dobrze ludzie zaczynają walczyć z islamskimi tyranami, a jeśli USA w tym pomaga to jedynie
  • Odpowiedz
Ponadto Irak broń miał i informacje fałszywe nie są, po prostu ją zakopali gdzieś na pustyni, powodzenia w szukaniu.


@Xardin: Czyli miał, ale zakopał i do tej pory nikt nie znalazł. Przecież ta bron ABC to była jedna wielka farsa zeby jakkolwiek uzasadnic inwazje US/UK w Iraku. Jesli pamiec mnie nie myli to chyba sledztwo w UK cos na ten temat mówilo ze udzial UK byl tak de facto nielegalny.
  • Odpowiedz
@Lemartez: tak działa polityka. Od zawsze w stosunku do różnych regionów świata działały podwójne standardy, dlatego nikt się nie przejmuje demokracją na bliskim wschodzie ale już np w europie tak. Demokracje się ustawia jak się już wyeliminowało starego dyktatora, a przecież nie zrobi się castingu na nowego.

USA to najlepszy hegemon na jakiego nas stać lepszym mogłaby być jedynie hipotetycznie możliwe w jakiejś tam przyszłości mocarstwo unii europejskiej.

PS: kto
  • Odpowiedz
tak działa polityka. Od zawsze w stosunku do różnych regionów świata działały podwójne standardy,


@Xardin: Tak, masz racje, ja po prostu głupi liczę na jednakowe standardy... :(

kto niby atakuje inne państwa ze względu na brak demokracji? z reguły te państwagenerują syf za swoimi granicami jak libia, i za to się je napada.


@Xardin: Proszę rozwin ta mysl.
  • Odpowiedz
@Lemartez: o to że państwa które były napadane z reguły atakowały swoich sąsiadów (libia pierwszy irak) wspierają terroryzm, lub są jego siedliskiem (libia, afganistan, irak) lub po prostu poważnie zagrażają interesom państwa atakującego lub jego sojuszników.
ponadto co cię może zaskoczyć

twierdząc, że ustanowienie dobrze prosperującej demokracji w Iraku stanie się na zasadzie dobrego przykładu katalizatorem podobnych przemian w innych krajach islamskich, które miałyby nastąpić spontanicznie i w rezultacie spowodować
  • Odpowiedz
lub po prostu poważnie zagrażają interesom państwa atakującego lub jego sojuszników.


@Xardin: O właśnie - i chyba ty można całość działalnosci na bliskim wschodzie podsumować :) I to każdej z uczestniczacej stron.

Co do Iraku ... Teraz jest dobrze - ale przypominam ze od czasu interwencji w Iraku były tam bardzo duże napiecia pomiedzy Szyitami a Sunnitami. Podejrzewam ze jak cos znowu sie wydarzy (czytaj np, kryzys) to znowu dojdzie do frakcyjnych
  • Odpowiedz