Wpis z mikrobloga

W laptopie MSI GV62 na stronie X-Kom są dostępne wersje z zamontowanym dyskiem SSD, jest dopis przy nich: "24 miesiące (gwarancja x-kom sp. z o.o.)". Czyli poprzez zamontowanie SSD traci się oryginalną gwarancję od MSI.
Czy warto kupić taką wersję, tzn. czy dysk SSD da mi dużą poprawę osiągów laptopa (gry, trochę AutoCAD) ale stracę gwarancję MSI?
Czy zostać przy zwykłym HDD ale z gwarancją MSI?
https://www.x-kom.pl/p/389528-notebook-laptop-156-msi-gv62-i5-7300hq-8gb-1tb256ssd-gtx1050.html
#szukamlaptopa
  • 8
  • Odpowiedz
@SamuraiOrigami: bo sami wrzucają ssdka i MSI nie będzie tego SSDka serwisowało.
ewentualnie jak coś innego niż ssd się #!$%@?, to można próbować do MSI dzwonić i wysłać komputer bez dysku. lenovo i HP umożliwiają taki sposób wysyłania do nich sprzętu.
  • Odpowiedz
W laptopie MSI GV62 na stronie X-Kom są dostępne wersje z zamontowanym dyskiem SSD, jest dopis przy nich: "24 miesiące (gwarancja x-kom sp. z o.o.)". Czyli poprzez zamontowanie SSD traci się oryginalną gwarancję od MSI.

Czy warto kupić taką wersję, tzn. czy dysk SSD da mi dużą poprawę osiągów laptopa (gry, trochę AutoCAD) ale stracę gwarancję MSI?


@SamuraiOrigami: Kwestia co tam jeszcze kombinowali przy nim, bo jeżeli jest dołożony tylko dysk
  • Odpowiedz
dyski hdd montowane w msi to najgorszy podzespół, mnie doprowadził do szaleństwa, po kilku miesiącach wymieniłem na ssd, tracąc przy tym gwarancję


@CoJaNaTo: Jak nie miałeś plomb msi na dysku to powinieneś mieć dalej gwarancję, ich serwis zezwala na dużo dopóki niczego nie uszkodzisz czy połamiesz.
  • Odpowiedz
@Pustulka aby dostać się do dysku w moim laptopie trzeba rozkręcić cały laptop (msi leopard gp62) , w tym wykręcić śrubkę zaklejoną plombą gwarancyjną. :)
  • Odpowiedz