Wpis z mikrobloga

@ray1902
@Stragan ucho ludzkie jest tak skonstruowane, że dźwięk swobodnie wpada odbijając się, przez małżowinę. To tak jak z jedzeniem - można pominąć przełyk, ale przyjemność z tego żadna.

  • Odpowiedz
@Czerwonykaktus powiedz to profesjonalistom którzy na koncertach mają dokanałowe odsłuchy, chyba nie wiedzą że im się dźwięk od malżowiny nie odbija. Do argumentów ze spoilera nawet się nie odniosę bo to są twoje subiektywne odczucia. Nie każdy lubi chodzić z wiadrami na uszach po mieście, więc ktoś po to wymyślił słuchawki dokanałowe. I nie potrzeba wtedy studyjnego dźwięku, ważne że coś gra w miarę przyzwoicie.
  • Odpowiedz
@Stragan ja widzę tag #informatyka, a nie #djka. Oczywistym jest, że słuchawki dokanałowe mają swoje profesjonalne zastosowania - tak jak człowiek z rakiem przełyku cieszy się z jedzenia w inny sposób. Ale kolega pytał raczej o słuchawki do słuchania muzyczki przy programowaniu czy graniu w gry. A takie słuchawki dokanałowe nie mają sensu.
  • Odpowiedz
ucho się męczy, słuchawka brudzi, głowa boli, brakuje wyciszenia, kabel się urywa


@Czerwonykaktus: ale brednie. Kabel może się w każdych urwać, tak samo zmęczenie, wyciszenia nie brakuje, a o higienę uszu trzeba dbać i wtedy nic się nie brudzi
  • Odpowiedz
@Czerwonykaktus stary jak masz problem z rakiem to idź do lekarza, mnie twój stan zdrowia nie obchodzi. Nie napisał do czego ich będzie używał, zapytał jakie słuchawki dokanałowe a tagi mogą być użyte bez konkretnego przesłania. Gdyby chciał nauszne albo miał dylemat jakie wybrać to na pewno by o to zapytał. Tymczasem zadał konkretne pytanie a ty dajesz odpowiedz rodem z elektrody w stylu "dołóż milion i kup sobie własny zespół który
  • Odpowiedz
@Stragan po to się taguje, żebym zainteresować daną grupę ludzi, a nie bez konkretnego przesłania. Gościu zadał pytanie, a ja zażartowałem, bo kto kurczę poleca sobie sprzęt w cenie 60 złotych? Polecam sobie rozłożyć dowolne słuchawki dokanałowe w cenie do 200 złotych - będą różniły się grubością kabla, ewentualnie użytym plastikiem. Niech sobie dobierze kolor i kupi, a nie zaśmieca internet. Eot.
  • Odpowiedz
@Czerwonykaktus zaśmiecasz to ty swoimi wywodami. Podtrzymuję to co mówiłem wcześniej, przemyśl przenosiny na elektrodę, tam za porady dołóż 1000 zł i kup lepsze dostałbyś VIPa. Widać że miałeś w rękach może ze 3 modele słuchawek a zgrywasz eksperta.
  • Odpowiedz
@ray1902 nie jestem audiofilem ale trochę tanich słuchawek dokanałowych już miałem. Obecnie od kilku lat mam Sennheisery CX 300 II, według mnie dźwięk jest dobry, w porównaniu do wszystkich poprzednich tanich słuchawek jest świetny ale to co ważne od 3 czy 4 lat się nie zepsuły, a wcześniejsze owszem. Problem jest taki że na ceneo najtaniej widzę je za 89 zł. Te Philipsy które ktoś wyżej polecił miał mój kolega i w
  • Odpowiedz