Wpis z mikrobloga

Dzień dobry, przyda mi się wasza pomoc przy pracy inżynierskiej, napisałem mały system do zarządzania flotą samochodową w tym lokalizator gps na androida. Całość to apka desktopowa na windows oraz lokalizator. Możecie w apce na desktopa śledzić swoj telefon oraz sprawdzić trasy które już pokonaliście, prędkość czy też długość trasy. Dystans trasy będzie trochę zaniżony ponieważ liczony jest prosto między punktami z odczytu lokalizacji a nie jest przyklejony do ulic. ( problem z api googla a openstreetview ma przestarzałe mapy i przekłamuje jeszcze bardziej). Zależy mi na zajechaniu serwera jak największą liczbą użytkowników. Ofc. wszystko darmowe. Dla zainteresowanych mała instrukcja :
http://czuwacz.pl rejestrujecie się, po zaakceptowaniu maila dostaniecie wiadomość z kodem i dostęp do strony z plikami. Nie posiadam żadnych certyfikatów dlatego apki są uznawane za niebezpieczne. READPHONESTATUS w androidzie potrzebny mi jest do pobrania numeru IMEI waszego telefonu, tak są identyfikowane w bazie. Lokalizator instalujecie na telefonie z androidem, wymaga gps i internetu, uzupełniacie kod który otrzymaliście na maila i powinno działać. Aplikacja na windows również po instalacji zapyta o kod. By uzyskać dane lokalizacyjne stwórzcie sobie fejkowy samochód (baza samochodów tworzona jest lokalnie na pc użytkownika) i uzupełnijcie tylko IMEI (telefonu na którym jest lokalizator), klikacie na samochód i przechodzicie do strony "Mapa". Tam już sobie opcje wybieracie i odświeżacie. Nie zdziwcie się, że od razu nic nie zobaczycie, lokalizator zbiera logi z trasy, jeżeli telefon się nie porusza to nic nie jest wysyłane.

http://czuwacz.pl
Sugestie i pytania śmiało kierujcie do mnie.

#programowanie #pracainzynierska #gps #samochody
emgru - Dzień dobry, przyda mi się wasza pomoc przy pracy inżynierskiej, napisałem ma...

źródło: comment_b7uPyVGOT35Gcf0gzPlhwNRIOEtu9vg4.jpg

Pobierz
  • 2
@emgru rozumiem biznesową idee identyfikacji po IMEI, ale jak chcesz żeby ludzie to testowali, lepiej chyba generować jakiegos UUID do tego.

Ten design strony to trochę takie... Poprzednia dekada.

Masz gdzieś repo?
@coll: żaden ze mnie webmejster, szybki wordpress, żeby śmigało, kwestia imei też rozumiem, nawet promotor się wystraszył. Repo nie mam, planowałem wrzucić po obronie.