Wpis z mikrobloga

Opcja I czy opcja II?

Ktoś wie który układ jest bardziej wydajny? Czy wentylatory można łączyć w sposób nr 8II?
Chcę zrobić wentylację piwnicy żeby móc spawać i sie nie udusić.
Chce zrobić taki układ żeby zbierało szybciej z całego pomieszczenia a nie punktowo.
W ścianie 10 cm pod sufitem mam otwor wentylacyjny 115mm na razie 1 wentylator tunelowy bezpośrednio za zaworem zwrotnym plastikowym. Musi być zaworek bo gdy nie jest on zamontowany to zimne powietrze wtłaczane jest tamtędy dość mocno i robi się przeciąg (Wentylacja kominowa robi ładny cug ale niewystarzająco szybko wciąga dym ze spawania).
Tak więc proszę o radę kogoś doświadczonego.

#pytanie #pytaniedoeksperta #wentylacja #budownictwo
Arrgon - Opcja I czy opcja II?

Ktoś wie który układ jest bardziej wydajny? Czy wen...

źródło: comment_JPqI2GK06kcYK5oZgXKzoMh7T3gID9dr.jpg

Pobierz
  • 7
@Arrgon: co 3 wentylatory to nie jeden.... tylko wtedy trzeba by większą średnicę przewodów wentylacyjnych zastosować
dobrą opcja byłoby zamontowanie za wentylatorami klapek zwrotnych.. wtedy mógłbyś uruchamiać odpowiednią ilość wentylatorów w zależności od potrzeb.
@Arrgon:
1. Polecam zapytać kogoś, kto na na wentylacjach się zna i jest w stanie oszacować potrzebny przekrój przewodu wentylacyjnego do zabrania tego strumienia powietrza.
2. Jesteś pewien, że możesz podłączyć do tego konkretnego przewodu wentylację mechaniczną.
3. Upewnij się, że jesteś w stanie zapewnić również dopływ świeżego powietrza do tego pomieszczenia.
4. Druga opcja lepsza, im więcej punktów na większej przestrzeni, tym lepiej.
Opis dokładnie pomieszczenie - piwnica całkowicie zagłębiona w gruncie ? Masz ścianę zewnętrzna w pomieszczeniu ?? Ile kondygnacji jest nad piwnica ? Kanał wentylacyjny do którego chcesz się wpiąć (bo to kanał wentylacyjny?) Wyprowadzony jest ponad dach ? Jest do niego wpięte jakieś inne pomieszcze? Masz jakieś zgody innych mieszkańców (jeśli to pomieszczenie jest w bloku)?
Dopływ powietrza z korytarza piwnicy??

Pisz PW jbc
@groniu: niestety nie widzę opcji wysłania pw :(

Piwnica na poziomie gruntu.
Ściana którą narysowałem to właśnie ściana zewnętrzna.
To nie jest kanał wentylacyjny (w sumie to do tego go używam więc jest ale szczegół) tylko dziura w ścianie bezpośrednio na podwórko.
Piwnica podzielona na pół ścianką z osb uszczelnioną pianką. Tą wentylację chce zrobić w części z oknem (strasznie nieszczelne) przez które powietrze będzie wlatywać mam nadzieję.
Druga część piwnicy