Wpis z mikrobloga

@nano_vim A co chcesz robić? Bo od tego zależy, jak będzie wyglądało Twoje życie. Czy wystarczy Ci wegetacja od pensji do pensji, czy musisz mieć całe mieszkanie dla siebie itd.
@nano_vim Ale ja pytam wkładkę o pracę - co jesteś w stanie robić? Jakie masz kwalifikacje? Chcesz kelnerować siedzieć na kasie w biedronce, czy klepać kody, być menago w banku? Bo od tego zależy, czy przyjazd do Krakowa Ci się w ogóle opłaci. Mieszkania i pokoje są drogie.
Ale ja pytam wkładkę o pracę - co jesteś w stanie robić? Jakie masz kwalifikacje? Chcesz kelnerować siedzieć na kasie w biedronce, czy klepać kody, być menago w banku? Bo od tego zależy, czy przyjazd do Krakowa Ci się w ogóle opłaci. Mieszkania i pokoje są drogie.


@Catttana: fizyczna / testowanie oprogramowania (manual)
W wolnym czasie uczę się sysadminki
@nano_vim: ja Kraków, praca w korpo, 3k, pokój jedynka to koszt 600-1200, od 1200 przy dłuugim szukaniu, raczej standard to 1500 za wszystko. Resztę ci nie powiem bo w trakcie, ale liczę bilet 150 (na wszystko), plus internet 50-70, plus telefon ile tam sobie płacisz, no i jedzenie, ale to wiadomo każdy inaczej wydaje, ja liczę 500-600.
@calkowitybrakrozumu: Niestety Wrocław pod względem mieszkań jest bardzo drogi, sam nie jestem w stanie powiedzieć dlaczego, ale tak jak mówisz - ceny jak w Warszawie. Podałem już całość z opłatami, koszt samej kawalerki to 1400 - 1600 zł, dolicz do tego czynsz do spółdzielni/wspólnoty, prąd, wodę, ogrzewanie i będziesz mieć 2 kawałki. Przy dużym szczęściu uda się znaleźć tak, aby ze wszystkimi kosztami zamknąć się w +/- 1850 zł. Popatrz sobie
@nano_vim myślę, że tak od 1400 do 4000 netto. Ciężko określić, znam miejsca gdzie dostaniesz minimalna i nara, a znam nawet call center gdzie na spokojnie wyciągasz 2500 na rękę a z premiami 3,5-5k. Najlepszy człowiek w firmie na call center mial ponad 30k brutto w najlepszym miesiącu
@Plecakofil: Pewnie przez przeludnienie i brak przedmiesc, poznan i wawa maja ogromne przedmiescia a to zaniza cene i wplywa na konkurencyjnosc. Poza tym wydaje mi sie ze jesli chodzi o koszty i zarobki , dla zwyklego czlowieka bez wiekszych kwalifikacji najlepsza opcja jest wlasnie poznan ewentualnie trojmiasto. Za 1000-1100 kawalerka na przedmiesciach, reszta na zycie.
@r4do5 Powiedz to studenciakim, czy ludziom, którzy zarabiają 2k na rękę. Tak, dla nich to jest luksus. Nie każdy sobie może na to pozwolić. A jeśli chcesz mieć mieszkanie dla siebie, to niestety, ale musisz #!$%@?ć, a i tak czasem nie wystarczy.