Wpis z mikrobloga

  • 2
@MagnaPomerania usa nie jest i nie bylo naszym sojusznikiem... oni robia tylko interesy z nami... tak jak sikorski powiedzial na tasmach my im ciagniemy lache a oni w zamian cos tam rzucą...
Trojmorze to fikcja ktora nic nie znaczy nawet w unii bo i tak oprocz nas i wegier jak bedzie glosowanie w sprawie sankcji to wszyscy przyloza reke do tego zeby sie przypodobac niemcom i francuzom...
Gdzie ty zyjesz i
  • Odpowiedz
  • 1
@klikus moze co najwyzej sie zesrać w swojej bmce ktora go ochrona wozi... a jak niemcom nie bedzie pasowac to fabryki wszystkie w rok przeniosa do czech, slowacji, slowenii bo dostana odpowiednie ulgi i beda miec w dupie polakow...
  • Odpowiedz
  • 1
@siodemkaxx Pamiętasz może jak było spotkanie w Mińsku w sprawie Ukrainy? Byli Rosjanie, Niemcy, Francuzi a Polskę mieli w dupie XD TAKA POTĘGA EUROPY SRODKOWO WSCHODNIEJ
PS. Nie bronię obecnej polityki MSZ bo jest ona.. właściwie w ogóle jej nie ma. Po prostu denerwują mnie takie durne wpisy jak to kiedyś nie było. A kiedyś było tak, że byliśmy przydupasem Niemiec i tak jak teraz Duda się pyta Kaczora tak wtedy
  • Odpowiedz
usa nie jest i nie bylo naszym sojusznikiem... oni robia tylko interesy z nami...


@siodemkaxx: I to jest właśnie DEFINICJA sojuszu.
Współpraca w celu osiągnięcia wspólnych interesów.

Trojmorze to fikcja ktora nic nie znaczy nawet
  • Odpowiedz
fabryki wszystkie w rok przeniosa do czech, slowacji, slowenii bo dostana odpowiednie ulgi i beda miec w dupie polakow...


@siodemkaxx: no no, przewiozą karakalami :)
mało tego. Przeniosa lidle, kauflandy, netta i inne i każą Czechom udzielić ulg a później nakupić x2.
  • Odpowiedz
  • 1
Po prostu robiliśmy co oni chcieli, to nas trochę poprzytulali, poklepali po plecach, a potem wzięli co chcieli. Teraz stajemy okoniem i też nas w dupie mają.
  • Odpowiedz
@hesus_ipanienko: No a co? Nie wyczytałeś tego w Gazetce Wyborczej to nie istnieją?

Mamy choćby wspólny interes w zahamowaniu współpracy rosyjsko-niemieckiej. Niemcy chcą wyjść spod okupacyjnego buta USA, pod którym siedzą od 1945 roku, a USA im na to nie pozwalają. Rosjanie za to chcą obejść te sankcje, które są strategiczne dla ich dalszego rozwoju.
Jak myślisz, dlaczego administracja Trumpa usilnie działa na rzecz zaostrzenia sankcji wobec Rosji oraz uwalenia Nord Stream 2?

Gdzie ty zyjesz i co ty ogladasz ze myslisz ze faktycznie trump uznaje nas za strategicznego sojusznika xD bo przyjechal i #!$%@?ł
M.....a - @hesus_ipanienko: No a co? Nie wyczytałeś tego w Gazetce Wyborczej to nie i...
  • Odpowiedz
ale ty jesteś #!$%@? xD HEHE NIE BYŁO W WYBORCZEJ TO NIE WIESZ LEMINGU, po czym zero konkretów. ja #!$%@?


@hesus_ipanienko: Aha, czyli jesteś trollem.

Napisałem wyraźnie na czym polega wspólny interes USA i Polski w kontekście Niemiec i Rosji. Ba! Wrzuciłem 30-MINUTOWE wystąpienie Trumpa w formie wideo, żebyś widział, że faktycznie jesteśmy uznawani za jednego z głównych światowych sojuszników USA.

Widocznie albo skupienie nie to, albo nie uczą aż
  • Odpowiedz
@siodemkaxx: Co Polsce dal Buzek albo Tusk? Tak w konkretach? Jaka dla Polski jest korzysc z obu tych panow? Poza tym ze oni biora/ brali calkiem dobra kapuste? PS - podpowiadam - Lewandowski (ale piłkarz) dał Polsce wiecej.
  • Odpowiedz
usa ładnie mówi o kraju który jest na skraju wschodu!

@hesus_ipanienko: Ładnie cię geografii uczyli.

w łeb się jebnij, miało być wiele spójnych interesów a ty nic nie napisałeś

Sam się walnij.
Napisałem ci konkretny wspólny interes: hamowanie interesów niemiecko-rosyjskich (jak Nord Stream 2) to wspólny interes USA i Polski. Trójmorze jako alternatywa transportowa dla korzystania z rosyjskiego transportu oraz bufor oddzielający biznes niemiecki od rosyjskiego
  • Odpowiedz
usa by nas sprzedało gdyby tylko mieli okazje. a nie, czekaj, już raz to zrobili xDDD


@hesus_ipanienko: a co zrobiły Niemcy i Rosja na przestrzeni wieków? Oni nas wcale nie sprzedali, nie wymordowali i nie traktowali jak niewolnikó xDDDD Proszę cię - nie pisz jakby tylko USA były cynicznym graczem na własne interesy.
Taka jest rzeczywistość i wieczne ubliżanie mi czy pisanie "twoja stara" też tego nie zmieni. Historycznie lepiej jednak wychodzili sojusznicy USA niż Rosji czy Niemiec.

Poza tym - widać jak czytasz
  • Odpowiedz
@MagnaPomerania: dobra, spróbujemy krok po kroku, może wypadniesz z tego szału

>a co zrobiły Niemcy i Rosja

>W imię jakiejś urojonej "dobrej relacji" z Niemcami?

czemu cały czas mnie pytasz o te niemcy? co mnie #!$%@? obchodzi? jak dla mnie to może ich #!$%@? strzelić, #!$%@? tam że połowa naszego eksportu do nich idzie, ja do końca życia utrzymam się na
  • Odpowiedz
Współpraca w celu osiągnięcia wspólnych interesów.


@MagnaPomerania: to jest współpraca w celu osiągniecia interesu przez amerykanów... oni nam sprzedadzą gaz, troche uzbrojenia i oni na tym zarabiają, a my co z tego mamy?

Przeniosa lidle, kauflandy, netta i inne i każą Czechom udzielić ulg a później nakupić
  • Odpowiedz
A oglądam choćby OFICJALNE WYPOWIEDZI BIAŁEGO DOMU. Wiesz, że jest takie coś, gdzie możesz zobaczyć CO FAKTYCZNIE mówi Trump, a nie pocięte i skomentowane odpowiednio fragmenty z TVN czy innego CNN?


@MagnaPomerania: można też zobaczyć OFICJALNE tweety białego domu na temat praworządności w polsce, niszczenia demokracji i trójpodziału władzy i upolityczniania sądów.. xD
czy ty myslisz ( o ile w ogóle myślisz) że chodzi mi o 1.5 minutowy fragment jaki
  • Odpowiedz