Wpis z mikrobloga

3 lata temu mój obecny wspólnik dał mi szansę i zainwestował nieco w biznes. Jako, że działałem wtedy na frilansie i szukałem okazji na coś bardziej stabilnego - zgodziłem się. Otworzyłem Sp. z o. o. ze wspólnikiem. Finansowo bywało różnie - raz lepiej, raz gorzej. Głównie gorzej. Obecnie jest jednak DOBRZE, natomiast pod kątem czasu jestem w czarnej dupie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Stawiając sprawę jasno: Ogarniam wszystko - jak to mawiał Franek Smuda - od A do O. Wynika to z tego, że mam największą wiedzę w teamie i zajmuję się zarówno pozyskiwaniem nowych klientów, obsługą obecnych, szkoleniami wewn./zewn., itd. itp.

Wiadomo - własny biznes wymaga poświęceń. Doszedłem do wniosku, że nie szukam kolejnego pracownika lecz partnera w interesach. Szukam kogoś, kto tak jak ja X lat temu, działa na frilansie i szuka czegoś bardziej stabilnego. Ale nie ukrywam też, że szukam kogoś, kto bardzo, bardzo mocno zaangażuje się w temat i nie zawinie się po kilku niepowodzeniach. Można to odczytać dwojako: Jako coś niepewnego i jako szansę. Ja potraktowałem to jako szansę i dzisiaj jestem mega zadowolony z tej decyzji. Robienie "dla siebie", budowanie swojego zespołu sprawa mega frajdę. Jest obarczone ogromną odpowiedzialnością, ale ta przychodzi z czasem i jest wypadkową wcześniejszych błędów i potknięć.

A zatem. Jeśli zajmujesz się SEM, w tym głównie: SEO, PPC, Ads, PR - jesteś szczególnie mile widziany/widziana. To, co mogę zagwarantować to 4-6k netto przy dowolnej formie zatrudnienia, przy czym naprawdę oczekuję zaangażowania. To będzie tak samo Twój biznes, jak i mój. Przychodzisz pierwszy, wychodzisz ostatni. Robisz 10x dokładniej niż teraz.

Możliwie, że brzmi niedorzecznie, ale jak ktoś mnie tu kojarzy, to wie, że nie robię zarzutek. Zapraszam wszystkich z #lodz i #seo, bo może jest ktoś, kto szuka takiej "okazji", a nie jest z Łodzi, ale w jego mieście takiej oferty nie ma. To, co oferuję dodatkowo, to rzecz jasna sprawiedliwy podział udziałów. 33,3% na 3 udziałowców.

Na pewno X osób wie, o jakiej agencji SEO z Łodzi mowa. Jak ktoś nie wie, to można zapytać na PW ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Aha, żeby nie było, to mam też wymagania: język obcy mile widziany (niekoniecznie angielski) - może być niemiecki, hiszpański. Mile widziane kilkuletnie doświadczenie w SEO i rzecz jasna jakieś, w zarządzaniu zespołem. Nie chodzi o korpo klimaty. Komunikatywność lvl expert. Prawko jazdy obowiązkowe. Jeśli nie skończyłeś żadnych studiów, nie szkodzi - w tej branży liczy się głównie wiedza jaką nabyłeś podczas realnych działań dla siebie i dla swoich klientów.
  • 20
@januszowiebiznesu: Ja już w branży od 7 lat, ale przyszedł czas żeby znaleźć partnera, który przejmie część obowiązków. Mogę mieć tą podwójną pensję, ale po co, skoro się nie wyrabiam, co odbija się na sferze prywatnej i oczywiście biznesowej. Każdego partnera (potencjalnego) zapraszam na kawę, piwo - co kto woli. Jakbyś miał kogoś do polecenia to rozsiewaj plotkę po Łodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@saperq: Jakie wymagania? Znajomość języka, zaangażowanie i doświadczenie w branży + prawo jazdy? xD A ogólnie ogarniasz, że programiści nie zarabiają 15k? Czy właśnie żyjesz rzeczywistością wykopową? To co daje od siebie to konkretne pieniądze + możliwość posiadania czegoś swojego. To jest obarczone obowiązkami - ale to chyba normalne. Jeżeli 6k, to dla Ciebie mało, za uczciwą, 8-9h pracę, to nie wiem co mam powiedzieć.
@crazyfigo: Moze kiedys sie odezwe :D 33% udzialow tez fajna rzecz, duzo to daje wbrew pozorom. Zniechecisz ludzi do hejtowania jak napiszesz, ze stosujesz te metode co tam, gdzie teraz pracuje - fajna premia pod koniec roku, ja jestem naprawde zdziwiony ile dostalem za to pol roku premii, no ale w sumie efekty tego, co robie sa, prace tez zabieram do domu, glownie w sercu :D Moge Ci na fb polecic
@imper69: Mam nadzieję, że liczba 69 w Twoim nicku nie oznacza Twojego rocznika. To by oznaczało, że przez prawie 50 lat swojego życia nie nauczyłeś się totalnych podstaw. Jeżeli nie jesteś zainteresowany tematem, to się nie odzywasz bo wprowadzasz jedynie chaos. Jeśli się kogoś nie zna, to pisze się z szacunkiem - per "Ty". Nigdy, przenigdy nie wychodź z założenia, że rozmawiasz z kimś gorszym od siebie - to Ty wychodzisz
@imper69: Naucz się choćby odrobiny kultury i szacunku, staraj się nie wywyższać i nie wychodzić z założenia, że to Ty masz rację - jak nabędziesz te cechy, to zapewniam Cię, że lepiej Ci się będzie żyło. Pozdrawiam i spokojnych świąt życzę!
@crazyfigo: nic nie mylę, sam mam spółkę wobec tego tylko dopytuję o zasady rozliczenia. Z tego co zrozumiałem, główną kompetencją i odpowiedzialnością jest SEO/SEM?
@crazyfigo: jeżeli oddasz kompetencje SEO pracownikowi "udziałowcowi" to jak to świadczy teraz o waszych umiejętnościach w tym zakresie? Nie lepiej testować np. 50 podwykonawców/specjalistów działając na celach? Pytam głośno bo sam oddałem działkę SEO kiedyś a teraz oddałbym np. sprzedaż.
@Akqub: Szukam kogoś przynajmniej na tym samym poziomie, ale generalnie pomysł jest taki, żeby "zatrudniać" mądrzejszych od siebie. Taki właśnie mam plan - znaleźć kogoś, kto wniesie coś nowego. Lepszy skill, szerszą wiedzę, większe umiejętności. Nie rozumiem Twojego pierwszego pytania.

Nie interesują mnie żadni podwykonawcy - chcemy robić te tematy wyłącznie wewnętrznie. I ja nie chcę oddać działki SEO. Szukam osoby do pomocy. Nowa osoba, to też nowe możliwości, szersze pole
@crazyfigo: O jakiej agencji mowa? ;)

A tak na poważnie - odważna decyzja z tym wpisem, więc chciałem życzyć powodzenia w poszukiwaniach :)

@Akqub: O ile wiem - sprzedażowo otsource też można już robić

@januszowiebiznesu: z ciekawości - o jakiej grupie mowa?

@blasted: gdzie niby tyle dla ludzi z rocznym doświadczeniem dają? (chyba, że Adwords + SEO ogarniasz na raz, ale wtedy moim zdaniem prosem ani w jednym,