Wpis z mikrobloga

#monitory #komputery #pcmasterrace

Mirki chciałbym zwiększyć sobie komfort pracy w biurze, w związku z tym potrzebuję dodatkowe monitory (lub jeden monitor 21:9). Aktualnie pracuje na jednym 22 calowym i niestety ciągle muszę skakać między okienkami.

Monitor (y) będą używane głownie do jednoczesnej pracy na dokumentacji projektowej i plikach exel z dużą ilością kolumn.

W zasadzie nie wiem co wybrać czy kupić dwa tańsze za ok 1500 zł/szt lub jeden większy 21:9? Zależy mi na wielkości ok 30 - 36 cali.

Mój budżet to około 3000 cebulionów.

Dzięki za sugestie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 6
@Minister122: nie brałbym matrycy TN, zresztą te monitory co podesłałeś raczej są kierowane dla graczy, w tych wersjach z X od nich będziesz miał matryce AMVA+ , jeżeli chcesz go głównie do pracy to jak dla mnie idealnie + fajne odwzorowanie kolorów. Jeżeli chciałbyś dwie 27 to patrz na XB2783, jeżeli nie zależy Ci na wersji z regulowaną wysokością i PIVOTem to patrz na same wersje X, bez B, to spokojnie
@Minister122: te monitory mają trochę małą rozdzielczość jak na swój rozmiar i dłuższa praca może być męcząca dla oczu, jeżeli siedzisz w bliskiej odległości (dla 34 cali komfortowa rozdziałka powinna być 3440×1440, ale na 100% pewny nie jestem, jeżeli się mylę niech mnie jakiś Mirek poprawi) , nie miałem do czynienia z LG, widzę, że tak samo masz tu matrycę IPS, które teoretycznie są bardziej nastawione dla graczy, możesz poszukać u