Wpis z mikrobloga

Info Dla tych co handlują: u mnie w robocie kilka nowych osób kupilo btc. Codziennie gadka o btc. Pomijam to że za 1500usd to była dla nich banka Ale za 17k usd to już warto wejsc. Ewidentnie fomo.
Podobno w telewizji śniadaniowej też się btc pojawia.

Moim zdaniem dobry sygnał by wychodzić. Jeszcze tylko skok o 30% w jeden dzień potem gleba, przeciazone giełdy i płacz i rozpacz. (Jak zwykle)
W moim sercu tylko hodl
#bitcoin
  • 15
@giermek: ja sie boje, że naszemu rządowi coś odbije i odjebią jakąś akcje z bitcoinem, rozumiem, że KNF musiała wydać taki komunikat żeby nie powtórzyć błędu PO z AG (wkońcu komisja nadzrozu finansowego nie ma nadzoru nad BTC więc innego komunikatu wydać nie mogli) ale samo to, że zainteresowali się tym może mieć druzgocący wpływ giełde w PL (sami Polacy mogą obniżyć kurs jak się zaczną wyprzedawać - a reklama bankowo
@zonbat: nie wiem ile obecnie BTC jest w naszym kraju, ale Polska to nie Bułgaria i odsetek inwestorów jest spory to raz, dwa wycofanie się takiego kraju jak Polska (mocna Europa) z BTC odbije się na kursie (może na chwile a może na dłuższą chwilę). Pytanie, kiedy zacznie się na dobre kampania antyBTC przez rodzimy rząd.
tak więc dochody z krypto są opodatkowane... a jeśli chodzi o podatki indywidualne mające uderzyć w krypto to myślę ze jeżeli zdadzą sobie sprawę ze i tak tego nie zlikwidują a będą mogli na tym zarobić to znajdą drogę. np opodatkowanie giełdy. co uderzy i tak użytkowników.