Wpis z mikrobloga

@m00n
@zbinior pobawie sie w adwokata diabla . O ile wszystkie zarzuty w komentarAch pos spotem sa trafne to moim zdaniem dobrze ze on powstal. Pozniej stafo januszy by chcialo pomocy panstwa bo kupili na gorce sprzedali na.dolku. jak bylo z frankowiczami ? Amber gold ? Itp ludzie nie znaja podstaw wiec moze lepeij dac spot dla januszy ze moga stracic niz pozniej.uruchamiac linie pomocy bo " mnie okradli kwiiik a panstwo
  • Odpowiedz
@m00n: to co pisze @turtelian: ja tak samo nie widze niczego złego/nieprawdziwego w informacji KNF. Inwestycja w BTC to ryzyko i nikt się z tym sprzeczać nie może. Tak samo, informują, że BTC nie podlega takim samym zasadom jak inne inwestycje, a na pewno nie takim jak w bankach (które są chronione przez fundusz gwarancyjny). Również zgadzam się z tym, że kryptowaluty to nie to samo co waluty krajowe, nie
  • Odpowiedz
@m00n:
"NBP i KNF podkreślają, że wirtualne waluty nie są pieniądzem i mimo cyfrowej formy nie spełniają również kryteriów prawnych pieniądza elektronicznego."
„To cyfrowa reprezentacja umownej wśród jej użytkowników wartości, która nie jest emitowana i gwarantowana przez żaden bank centralny na świecie (np. polski złoty emituje Narodowy Bank Polski). +Waluta+ wirtualna jest używana jako imitacja pieniądza, jeśli dwie strony transakcji tak między sobą uzgodnią"

Myślałem, że pieniądzem jest właśnie de facto
  • Odpowiedz
@m00n: Co tu się oszukiwać, na ten moment bitcoin to nie środek płatniczy tylko czysta spekulacja... Płacić tym można też w bardzo niewielu miejscach. To ostrzeżenie jest jak najbardziej na miejscu.

Najśmieszniejsze jest to, że taka piękna idea uniezależnienia się od emitowanego pieniądza jest niszczona przez tych, którzy tego najbardziej by pragnęli. Tj. ludzi skupujących walutę w celach spekulacyjnych.

Z drugiej strony nie zdziwiłbym się gdyby stał za tym ktoś większy.
  • Odpowiedz