Wpis z mikrobloga

@Notomozemalaanegdotka: A jakie masz umiejętności? Początkujący, średniozaawansowany? Jeździsz tylko po przygotowanych trasach czy poza trasami również? Wolisz krótsze skręty czy dłuższe? Jaką masz dynamikę jazdy? Jeździsz bardziej rekreacyjnie i powoli czy masz zacięcie do jazdy szybszej i dynamicznej? Tak jak mirek wyżej napisał buty brałbym tylko nowe do tego dobrał jakieś narty już spokojnie używane.
  • Odpowiedz
Buty to jest sprawa indywidualna i trzeba iść do sklepu w którym się znają na bootfittingu i ci dobiorą fajnego buta do twojej stopy, wykonają termoformowanie wkładki i wszystkie zabiegi przy ewentualnym uciskaniu buta. To trzeba mierzyć bo każda stopa inna. Ja bym brał na twoim miejscu buty z przedziału flex 80-100. Tutaj też trzeba zwrócić uwagę na wagę i wzrost. Jeżeli jesteś ,,postawny" (powiedzmy te +180cm, +90kg) to spokojnie brałbym flex
  • Odpowiedz
  • 0
@sowik29 @Notomozemalaanegdotka mam te code speedwall, i powiem że ta narta jest na idealnie przygotowany alpejski stok, i tylko długie zakręty i naprawdę szybka jazda. W takich warunkach są naprawdę zajebiste, i tak jak trzymają i są stabilne przy dużych prędkościach to poezja. Tylko jak ktoś jedzie do Białki to trochę przypau bo pińć zakrętów i jesteś na dole :p (naprawdę maja duży promien, chyba że ja jestem uposledzony i nie potrafię
  • Odpowiedz
@Maldo: Tu się zgodzę narty o zacięciu sportowym z dużym promieniem skrętu, dla dynamicznych narciarzy, dlatego też napisałem że geometria bardziej sportowa. Chociaż te mają promień skrętu 18.6 ale ten sam model o długości 164 ma już 15,3 a nie wiemy ile OP ma wzrostu. Jednak tę nartę plasowałbym dla średnio zaawansowanego z mocnym zadatkiem na zaawansowanego( ͡° ͜ʖ ͡°). Niekoniecznie ślizg musi być zniszczony, weź pod
  • Odpowiedz
  • 0
@sowik29 tak progressory miałem kiedyś, przed speedwalami i to nieba a ziemia ale też inna klasa narty... I jak właśnie kupowałem speedwale to miałem dylemat speedwall vs rtm 84, ale pojawiła się okazja więc wziąłem speedwall i trochę żałuję bo potem na testach jeździłem na rtm i dużo bardziej uniwersalne...
Te speedwalle mam właśnie 178, i się zastanawiam czy nie kupić jakiś slalomek co by krótszym skretem pojeździć. :>
Może możesz coś
  • Odpowiedz
@Maldo: Code zostaw bo zatęsknisz za długim skrętem na dużej prędkości ( ͡° ͜ʖ ͡°). Radicale te co piszesz to slalomka ale nie znam tych desek to nie wiem. Jeżeli chcesz slalomki bardziej przyjazne, które nie są mega szybkie (chodzi mi o przerzucaniu ze skrętu w z skręt) ale też wybaczają błędy i są bardziej uniwersalne to poleciłbym Atomica. Mam na myśli doubledeck SL. Tegoroczne są przeprojektowane
  • Odpowiedz
  • 0
@sowik29 wiadomo że speedwalle zostają bo jednak uwielbiam prędkość :> na tyczkach nie jeżdżę, i szukam raczej na drugie narty czegoś w rozsądnej cenie bo nie widzi mi się na kolejne narty wydawać 2.5k. Tylko mam dylemat cały czas z długością bo jedni mówią że w dobie rockera to długość nart = mniej więcej wzrost, ale to chyba raczej do allmountain. Do slalomek to jakie długości? - 15cm będzie ok?
  • Odpowiedz
Slalomka fis dla mężczyzn to 165cm nie zależnie od wzrostu. W sklepówkach występują najcześciej od 150 do 170cm. Celuj raczej w 165cm chyba że będzie dobra cena na 170cm to przy twoim wzroście jeszcze ok ale już promień skrętu będzie większy. Ja mam 189cm i mam 170cm slalomki i również kupowałem je na drugie narty i kupiłem używane w dobrym stanie. Jeżeli miałbym wtedy do wyboru to bym brał na pewno 165cm.
  • Odpowiedz