Wpis z mikrobloga

Mirasy mam mały problem ze sprzedawcą na allegro, kupiłem w zeszły piątek (24.11) u niego grę na PS4, była wtedy jeszcze darmowa dostawa oraz jak to przy opcji "Allegro paczkomaty inPost" darmowy zwrot. Za grę zapłaciłem, została wysłana, ale jednak chciałbym ją zwrócić korzystając z darmowego zwrotu. Okazuje się, że sprzedawca nie wysłał paczki przez Allegro, tylko na własną rękę inPostem, więc nie mogę skorzystać z darmowego zwrotu. Skontaktowałem się z nim i odpisał, że nie wie co to są "Allegro paczkomaty inPost" i żebym wysłał listem ekonomicznym...

Napisałem mu, że to nie jest mój problem, że wysłał inaczej niż ja zaznaczyłem i spytałem jak to rozwiążemy, ale jeszcze nie dostałem odpowiedzi. Co mogę z tym zrobić? Uważam, że sprzedający powinien pokryć koszt zwrotu. Mylę się?

Dla ścisłości to jest to oczywiście sklep, a nie osoba prywatna.
#allegro
  • 8
  • Odpowiedz
Ale ta okładka to aż taka różnica?


@UtneCiNos: zeby odeslac za darmo, generuje sie etykietę poprzez formularz
@Maciek1422: jak sprzedawca bedzie krecil to wyslij inpostem i zalacz wezwanie do zapłaty + koszty w obie strony bo taka była umowa. wyznacz termin wpłaty 10dni i basta.
  • Odpowiedz
  • 0
@Maciek1422
1. Czy na pewno kupiłeś przez Allegro Paczkomat?
2. Wysyłasz do sklepu towar jak chcesz. Sprzedawca zwraca ci za produkt i najtańszy swój koszt przesyłki.
  • Odpowiedz
@krst:
1. Tak, na 100%
2. Tylko jak to jest jeśli ja za przesyłkę nie płaciłem (darmowa dostawa od Allegro)? Pisałem do sprzedawcy, że jeśli dostanę na konto całą kwotę czyli cenę gry + 8,60 za wysyłkę (która była dla mnie darmowa) to zwrócę poleconym priorytetem. Odpisał, że zwrotowi podlega tylko kwota za grę.
  • Odpowiedz
  • 2
@Maciek1422 jeśli wysłał inaczej to dziwne, bo musiałby zapłacić za przesyłkę. Allegro zwracało za przesyłkę sprzedawcy dlatego na paragonie powinno być kwota gry + przesyłka 8,6.
Jeśli był Paczkomat allegro, i sprzedawca coś kręci to wal od razu do allegro.
  • Odpowiedz
@krst: Na paragonie jest właśnie cena gry + przesyłka 8,60zł.
Jestem w kontakcie z allegro, bo pisałem że nie mogę wygenerować kodu zwrotu i właśnie od nich się dowiedziałem, że paczka została wysłana inaczej i żebym skontaktował się ze sprzedawcą w celu wyjaśnienia. Teraz napisałem, że coś jest nie tak i czekam na odpowiedź od nich.
  • Odpowiedz