Wpis z mikrobloga

Hej Mirki i Mirabelki. Zostało mi po dziadku trochę gratów ale że ja nie umiem w #elektronika dlatego pytam was, czy to się może jeszcze do czegoś przydać pics rel. Mniemam, że są to lampy elektronowe. Dziadek bawił się w budowę #wzmacniacz i innych #audio i #audioboners. Mam nawet gdzieś w domu amplituner home made. Leżały sobie w garażu w pudełku drewnianym. Lampy są nigdy nie używane i wyglądają na sprawne ale tego nie umiem sprawdzić. Większość to Polamp i Telam ale jest jedna Phillips i kilka RWN.
sowik29 - Hej Mirki i Mirabelki. Zostało mi po dziadku trochę gratów ale że ja nie um...

źródło: comment_VDMXdhDGR6ReFkTxqZajQqihuJ4kkAsF.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@sowik29: Z DY86 można na ten przykład zrobić emiter promieniowania rentgenowskiego, jeżeli wie się jak. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
A ta zakrzywiona rurka to zapewne ksenonowa lampa błyskowa.
  • Odpowiedz
ub21 ech21.


@sowik29: Pierwszy rząd ECH21, SG4S, UBL21 i jeszcze raz ECH21 - stosowane w starych polskich radiach mogą się komuś przydać, choć są dość popularne. Drugi i trzeci rząd - lampy głównie telewizyjne, bardzo popularne i mało przydatne. Choć może by się ktoś skusił nea ten drugi rzą (EAAxx, ECCxx, te dalej wyglądają jak ECFxx i EFxx). Generalnie nie ma pentod mocy, więc wzmacniacza głośnikowego nie zrobisz , majątku
  • Odpowiedz