Wpis z mikrobloga

@rzydoMasonerya nie peknie tylko kurde szpachlowac to siatke :/ przeca to 2 mm gipsu :/ moze lepszym rozwiazaniem bedzie polnaroznik aluminiowy ? Zamocujesz go do sufitu tackerem i zaszpachlujesz. Potem akryl i ..... panie kto panu to spier....
Jak już bardzo nie chcesz połączenia ślizgowego to wklej jakąś taśmę papierową do narożników - szpachlowanie tej siatki to tragedia...

Skoro masz szpary to będzie Ci łatwiej przykleić do ściany taśmę do połączeń ślizgowych (w casto za 10 zł) albo nawet pakową, i szpachlujesz szparę tak jak połączenie pomiędzy płytami. Po wyschnięciu wycinasz wystającą taśmę.
Nieważne jaki masz sufit - i tak pęknie, więc lepiej aby rysa była na połączeniu ze ścianą
@rzydoMasonerya na ścianach będą płytki? Jeżeli tak to wystarczy to później tylko wyakrylowac. Jeżeli chcesz gipsowa to wypełnij ubytki jakimś uniflotem czy vario. Później dajesz jakiś tufftape czy coś podobnego
@rzydoMasonerya: Ja wstawiam siate, ale jestem amatorem. Prosi najczęsciej "ida na latwizne" i daja sam akryl. Rozwiazanie to sie jednak sprawdza bo znam ekipy ktore latami tak jada. Akryl jest jednak mocno elastyczny a przy dobrze obrobionej dylatacji, różnica amteriałowa nie da sie we znaku po nalozeniu powloki malarskiej.
Ja jako noob daje siate, daje najmocniejsze mase do spoinowania i narobie sie jak #!$%@? a efekt pewnie ten sam :P