Wpis z mikrobloga

#amazon

Zamawialiscie cos z amazona wloskiego, czy to sie wszystkich tyczy? W sensie zaplacilem za produkt, ale wysla go dopiero za tydzien takie dostalem info i pytanko, czy moge w tym czasie zmienic metode platnosci nie anulujac zamowienia? I jak najtaniej placic, zeby przewalutowanie za euro mnie duzo nie wynioslo xd Karta kredytowa Visa po prostu? A i jak to wyglada z gwarancja, zamowilem telefon Samsunga i bede mogl w serwisie w Polsce go wyslac i mi go przyjma?
  • 5
  • Odpowiedz
@cleanfading: ja też zamówiłem tel ale z amazon.de mi się wydaje że jeżeli chodzi o gwarancję to lepiej do nich odesłać niż walczyć z polskimi serwisami. To był dla mnie jeden z powodów kupna u nich.
  • Odpowiedz
@cleanfading: zależy czy sprzedawcą jest Amazon czy inna firma, która oferuje swoje produkty na Amazonie. Jeśli często kupujesz online w walucie euro, to warto rozważyć osobne konto w tej walucie. Do jednorazowych transakcji od czasu do czasu chyba najlepsza jest karta, bo masz tutaj największe szanse w przypadku jakiejkolwiek niezgodności towaru z opisem bądź reklamacji. Stawkę przewalutowania będziesz miał w regulaminie swojego banku. Jeśli sprzedawcą jest Amazon, to kwestia gwarancji
  • Odpowiedz
@cleanfading: sprawdź w TOiP swojego banku jaka jest prowizja za przewalutowanie. Sprawdź też kurs walut swojego banku i policz sobie ile Cię ta zabawa będzie kosztować. Najlepiej jednak na dłuższą metę wyrobić sobie kartę do konta w euro i kupować walutę w jakimś kantorze internetowym.
  • Odpowiedz