Wpis z mikrobloga

Nie wiem po #!$%@? to piszę i tak nikt nie przeczyta.

Odnośnie handlu w niedzielę, jestem niewierzący i zwisa mi święcenie jakiegoś dnia ale tu nie o to chodzi, przykazania mają wartości uniwersalne, lata doświadczeń nauczyły ludzi co jest słuszne a co nie, jakim należy być człowiekiem i co robić by nam wspólnie wszystkim żyło się dobrze, ujęto to w kodeks i dano pierwiastek boży, ale to nie oznacza że ludzie niewierzący mogą ten kodeks lekceważyć. Teraz niby mamy od tego "Prawo" ale jest niedoskonałe i każdy to wie.
Przyjrzyjmy się temu przykazaniu "Dzień święty święcić"
Jego archetyp zapewne jest taki by się człowiek nie #!$%@?ł tą robotą i jeden dzień klapnął na dupę bo zdechnie jak ci lekarze ciągnący dyżur za dyżurem.
Weźmy takiego rolnika, przecież w środku sezonu podczas zbiorów gdy każdy dzień dobrej pogody jest na wagę złota to widłami byście go z pola nie przegonili i dlatego właśnie powstał "święty dzień" by ten człowiek się nie #!$%@?ł na śmierć.
Dlatego też uważam że taki "święty dzień" należy nam się wszystkim jak psu buda i jeżeli ktoś nie pracuje w jakichś usługach pierwszej potrzeby powinien mieć wolne.

Swoją drogą jesteście śmieszni, chcą wam dać dzień wolny to się bronicie rękami i nogami (jedna nawet pisała że przez to #!$%@?ą zostanie:), żal mi zidiocenia społeczeństwa, pogoń za dobrami materialnymi #!$%@?ł wam klapki na oczy, przyda wam się wolna niedziela z dala od hipermarketów byście chwilę usiedli i się zastanowili co #!$%@?, jesteście idealnymi szczurami-robolami, zarabiać -> wydawać -> zdychać

#przemyslenia #niepopularnaopinia #wolnaniedziela #4konserwy #bekazlewactwa
Pobierz d.....m - Nie wiem po #!$%@? to piszę i tak nikt nie przeczyta.

Odnośnie handlu w ...
źródło: comment_rz5tCiOEGo7FONBEpa2Vm5vsbqzv3vjy.jpg
  • 4
Dlatego też uważam że taki "święty dzień" należy nam się wszystkim jak psu buda i jeżeli ktoś nie pracuje w jakichś usługach pierwszej potrzeby powinien mieć wolne.


@decorum: i zazwyczaj ma co kilka dni, problem jest w tym, że pisowcy traktują ludzi jak bydło i chcą za tych ludzi decydować, który konkretnie to ma być dzień.