Wpis z mikrobloga

Prawa natury są niezmienne, ludzkie społeczeństwa - nie. Co najwyżej natura ludzka uniwersalna.


@Magromo: A brzytwa pisał o "ludzkich społeczeństwach", czy o "muzułmanach" (w założeniu, że muzułmanin to ktoś kto ŚCIŚLE przestrzega zasad islamu)?

"Muzułmanin" nie może się przyjaźnić z niemuzułmaninem, bo tego zakazuje Koran. Przyjaźnić się może ktoś, kto traktuje islam wyrywkowo, ale jego z kolei nie można nazwać muzułmaninem.
@Brzytwa_Ockhama: Mówię o relacjach Polsko-Ukraińskich misiu i chrześćjańskim wzajemnym poszanowaniu kultury i wiary chociażby w II RP. Burzenie cerkwi, zamykanie Ukraińskich wydziałów na uniwersytetach i blokowanie kariery ludziom wyznania prawosławnego nie miało z tym nic wspólnego. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Koncepcja równie karkołomna co sprowadzenie konfliktu w Libanie do wojny na linii islam chrześćjaństwo...

Szkoda z tobą dyskutować.
@Towarzysz_Moskwin:

Mówię o relacjach Polsko-Ukraińskich misiu i chrześćjańskim wzajemnym poszanowaniu kultury i wiary chociażby w II RP. Burzenie cerkwi, zamykanie Ukraińskich wydziałów na uniwersytetach i blokowanie kariery ludziom wyznania prawosławnego nie miało z tym nic wspólnego. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


To połączone było z państwowością która nastawiona była pro-narodowo a nie katolicko.

Koncepcja równie karkołomna co sprowadzenie konfliktu w Libanie do wojny na linii islam chrześćjaństwo...


Gdzie
@Brzytwa_Ockhama: I nie miało nic wspólnego z próbami polonizacji poprzez nawracanie na katolicyzm i wykrzewienia prawosławia jako nośnika Ukraińskości. Podobnie z drugiej strony Ukraińcy wcale nie ale to wcale nie opierali szowinizmu o prawosławie. Wszyscy się przyjaźnili tak po chrześćjańsku i jak grecy przykazali. Nie to co muslimy i żydy

O tu:
" Przyjaźń w rozumieniu greckim, europejskim nie jest tyljo przyjemnym bytowaniem bez zabijania się. Można rozmawiać z muzułmanami i
@Towarzysz_Moskwin:

I nie miało nic wspólnego z próbami polonizacji poprzez nawracanie na katolicyzm i wykrzewienia prawosławia jako nośnika Ukraińskości. Podobnie z drugiej strony Ukraińcy wcale nie ale to wcale nie opierali szowinizmu o prawosławie


Ależ ma sporo. Ale to nie konflikt chrześcijaństwa i prawosławia a ludzi którzy używają religii do politycznych celów. Więc to konflikt etniczny.

Używasz przykładu Libanu jako dowodu na teze że nie może być przyjaźni między muzłumanami a
@Brzytwa_Ockhama: No popatrz a w Libanie religia nie była używana przez ludzi do walki politycznej i konflikt nie miał podłoża etnicznego.

A teraz przeczytaj jeszcze raz mój post w którym jasno masz napisane o konflikcie na linii prawosławie katolicyzm wykorzystanym przez nacjonalistów po obu stronach.

"Lakukaracza może nie wiedzieć, że nie jest ich "kolegą i przyjacielem"

Jak dobrze że ty ich przejżałeś. Napisz jeszcze raz bo nie wierzę że użyłeś tego
@dogfish: zobacz jak jego erystyczne argumenty posypały się jak domek z kart i jedyne co mu zostało to tajema wiedza dzięki której wie co naprawdę myślą wszyscy muzłumanie.( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gościu jest po prostu żałosny. Nie polecam alegrowicza.
@Towarzysz_Moskwin:

No popatrz a w Libanie religia nie była używana przez ludzi do walki politycznej i konflikt nie miał podłoża etnicznego.


Ponieważ w gruncie rzeczy nie miał. Religia jest tam brana na tyle poważnie, że koncepcje państwowości wypływają stricte z moralności religijnej. I to było też głównym powodem wojny domowej w Libanie - koncepcja religijna.

A teraz przeczytaj jeszcze raz mój post w którym jasno masz napisane o konflikcie na linii
@Brzytwa_Ockhama:
Ten nick to wybrałeś; ach, jaka gafa - przepraszam - wybrał Pan; ironicznie?

Sposób w jaki konstruujesz swoje wypowiedzi jest potwornie pretensjonalny. Używasz wyszukanego słownictwa i oficjalnych form, podczas gdy standardem internetu jest swobodna luźna komunikacja. Prawdopodobnie chcesz wyjść na intelektualistę i na tym obrazie opierać swoje argumenty, a nie na danych i prawidłowym wnioskowaniu przeprowadzonym na ich podstawie.

Każdy ekspert/naukowiec jakiego w życiu słuchałem lub czytałem zawsze starał się
@sionnit:

Sposób w jaki konstruujesz swoje wypowiedzi jest potwornie pretensjonalny. Używasz wyszukanego słownictwa i oficjalnych form, podczas gdy standardem internetu jest swobodna luźna komunikacja. Prawdopodobnie chcesz wyjść na intelektualistę i na tym obrazie opierać swoje argumenty, a nie na danych i prawidłowym wnioskowaniu przeprowadzonym na ich podstawie.


Mam taki styl pisania ponieważ sporo piszę w ogóle. Jeśli Cie to razi, to twój problem.

Każdy ekspert/naukowiec jakiego w życiu słuchałem lub czytałem
@Brzytwa_Ockhama:

Mam taki styl pisania ponieważ sporo piszę w ogóle.


A jak Ci idzie znajdowanie ludzi chętnych, żeby to czytać?

Prawdziwą naukę robią/robili Niemcy, Polacy, Francuzi i Rosjanie


Mogę zapytać jaki to wszechwiedzący byt rozgraniczył naukę na prawdziwą i nieprawdziwą?

Mam alfabet starogrecki w telefonie ponieważ studiuję coś co starogrecki wymaga. Nie jest to trudny alfabet. Pierwsze to filia czyli coś co tłumaczy się jako przyjaźń, braterstwo itp, a drugie to
@sionnit:

A jak Ci idzie znajdowanie ludzi chętnych, żeby to czytać?


Popatrz ile ludzi obserwuje #ockham Nie muszę tego robić, sami przychodzą.

Mogę zapytać jaki to wszechwiedzący byt rozgraniczył naukę na prawdziwą i nieprawdziwą?


To była hiperbola. Pozytywistyczne koncepcje anglo-saskie w długim okresie czasu sprawiają, że każda koncepcja okazuje się płytka i powszechna - ot angielski materializm

Ciekaw jestem niezmiernie, jak masz to zorganizowane w tym telefonie, że łatwiejszy dostęp masz
@sionnit: Ponieważ klarowność wypowiedzi tj. dotarcie do wszystkich nie jest celem takiego wpisu. Celem jest zmiana intelektualna wśród osoby która takie teksty potrafi zrozumieć. Jakość, nie ilość. Neuropa, niestety idzie ilością i już dawno nie było porządnego wpisu lewicowego przede wszystkim w tagu #socdem
@ediz4: Tylko tyle wyniosłeś z moich postów? Bystrzacha z ciebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Brzytwa_Ockhama: miałem już nie pisać ale aż mnie zęby rozbolały czytając twoje głupoty proszę poczytaj o przyczynach wojny w Libanie gdzie konflikt był wypadkową wielu czynników (politycznych, historycznych, etnicznych jak i religijnych) podobnie zresztą jak konflikt polsko-ukraiński (nie wiem czemu z uporem maniaka wstawiasz w miejsce ukraińców UPA oby tylko pasowało do
@Towarzysz_Moskwin:

W obu przypadkach religia odgrywała decydującą rolę w identyfikacji my-oni


W Libanie tak, w Polsce nie. Na Wołyniu najważniejszą identyfikacją była Polacy-Ukraińcy.

Twoja narracja o rzekomej przyjaźni wśród chrześćjan nie ma żadnego poparcia w faktach i twój argument o wojnie w Libanie jest zwyczajnym inwalidą.


Była chrześcijańska milicja, wojsko, ale nie - koncepcja wojsk chrześcijańskich jest dla Towarzysza niezrozumiała.

Polecam się zapoznać z koncepcją Polaka katolika i prawosławnego nie Polaka
@Brzytwa_Ockhama: "Na Wołyniu najważniejszą identyfikacją była Polacy-Ukraińcy."
No zobacz dziwnym trafem twój podział doskonale pokrywa się z podziałem katolicy-prawosławni :) Wśród niewykształconych chłopów kresowych podział na to gdzie kto w niedziele śmiga był dużo ważniejszy od "narodowości" która zresztą powstała w oparciu o religię.

"Była chrześcijańska milicja, wojsko, ale nie - koncepcja wojsk chrześcijańskich jest dla Towarzysza niezrozumiała."

Było też katolickie AK umierające za boga honor i ojczyznę (zwróć uwagę co
@Towarzysz_Moskwin:

No zobacz dziwnym trafem twój podział doskonale pokrywa się z podziałem katolicy-prawosławni :) Wśród niewykształconych chłopów kresowych podział na to gdzie kto w niedziele śmiga był dużo ważniejszy od "narodowości" która zresztą powstała w oparciu o religię.


Piszę to drugi raz. Gdyby to Kościół kreował koncepcje, że Katolik to Polak można by było uznać, że to religia jest tutaj teoretycznym źródłem rozróżnienia na my-oni. Gdy robią to politycy to cóż
@Brzytwa_Ockhama: Krótkie pytanie w takim razie. Wykaż proszę że wojna w Libanie nie była spowodowane polityką Gourauda, rozgrywkami zimnowojennymi, sytuacją międzynarodową, nie miała nic wspólnego z postkolonialnym podziałem ról w państwie i dyskryminacją mniejszości etnicznych i religijnych, a była wynikiem nienawiści złych muzłumanów do cywilizowanych chrześćjan.

"Gdzie napisałem o jakiejś specjalnej przyjaźni wśród chrześcijan? Napisałem, że znacznie różni się od koncepcji przyjaźni wśród muzułmanów i żydów."

Widzę że po utracie wszystkich
@Towarzysz_Moskwin:

Krótkie pytanie w takim razie. Wykaż proszę że wojna w Libanie nie była spowodowane polityką Gourauda, rozgrywkami zimnowojennymi, sytuacją międzynarodową, nie miała nic wspólnego z postkolonialnym podziałem ról w państwie i dyskryminacją mniejszości etnicznych i religijnych, a była wynikiem nienawiści złych muzłumanów do cywilizowanych chrześćjan.


Dlaczego miałbym to robić? Ależ wojna była tym co napisałeś spowodowana. Ale najważniejszą koncepcją jaką mają ludzie na Państwo, jest wizja tego Państwa w przyszłości.
@shybooze: wystarczy poczytać o stosunku Ukraińców do prawosławnych Łemków gdzie w większości przypadków zostawiano ich w spokoju a w czasie akcji Wisła zostali wysiedleni wraz z Ukraińcami właśnie jako element niepewny (prawosławny) pomimo tego że w zbrodniach nie brali udziału.
@Brzytwa_Ockhama: "Dlaczego miałbym to robić? Ależ wojna była tym co napisałeś spowodowana. Ale najważniejszą koncepcją jaką mają ludzie na Państwo, jest wizja tego Państwa w przyszłości. Koncepcje muzułmańskie i chrześcijańskie różnią się od siebie znakomicie."

Po raz kolejny odyłam do koncepcji Polski endeków jako państwa jednolitego religijnie i etnicznie.

Widzę że doskonale znasz kolegów OPa oraz ich stosunek do niego :) Myślę że tym pozytywnym akcentem powinniśmy zakończyć dzisiejszą dyskusję.

Dobranoc
@Brzytwa_Ockhama: No popatrz ciekaw jestem kiedy doktryna religijna przeistacza się w doktrynę polityczną i ile religii w doktrynie potrzeba żeby doszło do magicznej przemiany. (Tak wiem wiem wystarczy że zamienisz muzłumanów na polaków i gotowe, ale chciał bym to usłyszeć od ciebie).

Wyjaśnij proszę o ile więcej było religii w doktrynie socjalistycznej pan arabskiej Mouvement National Libanais, o ile we Front libanais (bardzo zbliżona doktryna do endeckiej) a ile w komunistycznym
@lakukaracza_: @benzdriver: dla mnie momentem przełomowym w postrzeganiu pana @Brzytwa_Ockhama był ten cytat:

Mózg nie jest umysłem. W mózgu są neurony i synapsy, nie myśli i idee.


a następnie niepodjęcie jakiejkolwiek dyskusji z shadowboxerem, przytaczającym przykład zmian osobowości na skutek uszkodzenia mózgu:
https://www.wykop.pl/wpis/23993879/#comment-86074225

Związek między materialną strukturą ciała, a działaniem i decyzjami burzy tezy zawarte w ciekawym skądinąd wpisie, jest sprzeczny z założeniami pana Brzytwy, więc jest po prostu
@smyl:

a następnie niepodjęcie jakiejkolwiek dyskusji z shadowboxerem, przytaczającym przykład zmian osobowości na skutek uszkodzenia mózgu:


Nie mogę dyskutować ze wszystkimi w jednym wątku i miałem już wtedy dyskutanta na poważny temat. Sam cytat nie wydaje mi się w jakiś sposób rażący. Dualizm, co by nie chcieli mówić moniści, istnieje.