Wpis z mikrobloga

@IRONSKY_UAVTechnology: Hej, Mirki, Mirabelki spod #drony #dji . Dziś przeprowadzaliśmy egzamin na UAVO . Tak się zastanawiam, czy macie jakieś pytania jak wygląda taki egzamin państwowy na na operatora drona? Postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości. Może na wstępie, dziś np. cholernie wiało i #!$%@?ło, ale zdali.
Pobierz
źródło: comment_cd71utvymU05LzHUqGiOac9hWfcFR3U7.jpg
  • 25
@laza: Rzecz jasna, że bez. Zarówno na kursie UAVO jak i egzaminie można latać WYŁĄCZNIE bez stabilizacji GPS. Doszły mnie słuchy, że są takie szkoły, czy nawet egzaminatorzy, którzy nie do końca zgodnie z prawem i regulacjami ULC robią loty BSP w trybie GPS. Później nie dziwcie się, że takie uprawnienie UAVO może być prawnie cofnięte przez ULC, a takie sytuacje też już były.
@Laszl0: Absolutnie nie! Do lotów rekreacyjnych nie potrzebujesz mieć żadnego papierka, ale żeby zrobić np. zdjęcie z Phantoma i je legalnie sprzedać klientowi musisz zgodnie z prawem posiadać UAVO - Świadectwo Kwalifikacji operatora bezzałogowego statku powietrznego. Dla jasności przeczytajcie sobie ten art pisany jakiś czas temu na fali populatności DJI Spark http://ironsky.pl/gdzie-moge-latac-dronem-dji-spark - czyli kompendium wiedzy o rekreacyjnym lataniu dronem
@laza: Domyśliłem się, ale są tacy, którym jakbym nie odpisał, że NIE, to w domyśle by zostało, że loty są w GPS :) You know! W kwestii egzaminatorów, to niestety doszły nas takie słuchy z różnych źródeł, że zdarzają się takie ekscesy; na szczęście u nie znanych Nam egzaminatorów, w efekcie końcowym może to zakończyć się nawet tym, o czym pisałem chwilę wcześniej, czyli cofnięciem uprawnień nadanym kursantom po zdaniu takiego