Wpis z mikrobloga

Mirki, wspomoże któryś z Was radą? chcę kupić laptopa. Potrzebny mi do mało ambitnych celów - poczta, fb, filmy, office, ot tak, codzienność domowa. Teraz pracuję na Toshibie z 2007 roku, ściąganej z USA, z wgraną Vistą i nadpisanym XP, problem ze sterownikami przy każdym formacie, muli srogo, nie ma kamery, wejście na mikrofon i na słuchawki uszkodzone, dysk uszkodzony, bo pokazuje błędy na starcie za każdym razem, więc cokolwiek kupię, będzie na pewno i tak lepsze.
Na czym mi zależy:
-min 15,6 cala
-osobna klawiatura numeryczna
-nie dotykowy ekran
-windows 7-
-działająca kamera i wejścia audio
-napęd cd / dvd
-cena do 1300

Na czym mi nie zależy
-nowy
-mały
-lekki
-dotykowy

Nie wiem sama, czy lepiej kupić starszy model, używany, który w swoich skromnych założeniach działa jak burza, ale nie wiadomo, co ma na dysku, czy też nowy i pogodzić się, że płacę za funkcje, których nigdy w życiu nie użyję. Widziałam opcję po-leasingowych, czy to coś warte? z napraw gwarancyjnych i tak bym nie korzystała, nie wierzę w wysyłanie sprzętu do serwisu i czekanie na naprawę 2 miesiące. I nie, nie mam żadnego ogarniętego kolegi na miejscu :/ Jestem stara mirabelka, więc randki w zamian też nie zaoferuję, ech. Sernik co najwyżej, z rodzynkami lub bez, w tym jestem dobra ;)

#laptopy #komputery #pomocy
  • 4
  • Odpowiedz
@NieJedynaNaWykopie: Kupiłem z 8 lat temu jakieś lenovo używane i do dziś działa gdzieś w dalszej rodzinie,następny kupię używany z wyższej półki choć jestem w miarę zadowolony z mojego obecnego to jak chciałem samodzielnie wyczyścić chłodzenie okazało się że trzeba by rozebrać go całkowicie bo nie ma żadnej klapki a rozkłada się na dwie połowy połączone kilkoma taśmami.
  • Odpowiedz
@NieJedynaNaWykopie poleasingowe to jest dobra opcja. Szczególnie jeśli nie zależy Ci na tym by sprzęt był nowy. Istnieje ryzyko że coś tam będzie nie tak, no ale coś za coś.

Sprzęty nowe to pewniaki, ale swoje trzeba zapłacić a w tym przedziale cenowym nie znajdziesz demonów prędkości.

Jak coś to pisz pw to może jakoś ustalimy co będzie optymalnym dla Ciebie rozwiązaniem
  • Odpowiedz