Wpis z mikrobloga

Absurdy Polskiej Ligi Koszykówki, odc. 84652

#koszykowka #plk

Kontekst:
- poziom ligi = dno
- w TV, jeden mecz w kolejce ogląda mniej więcej tyle ludzi przed telewizorami co na hali
- liga płaci Polsatowi za pokazywanie meczów (pośrednio więc kluby), a nie odwrotnie
- liga wymyśliła sobie że #!$%@?ć oglądalność, pokazujemy wszystkich chociaż raz
- tuż przed świętami liga pokaże więc derby Pomorza, aktualnie 12 i 16 miejce w lidze, o ile jeden z tych klubów w ogóle przewegetuje jeszcze miesiąc i nie wyleci z hukiem z ligi
- w tej samej kolejce będą derby Kujaw, na pewno pełna hala, aspiracje medalowe obu drużyn (aktualnie 1 i 5 miejsce), poziom sportowy jakieś 3 levele wyżej

Do meritum:

Decyzję o takim a nie innym wyborze komentuje na Twitterze rzecznik prasowy Anwilu, Michał Fałkowski:

#plkpl pokazuje mecz AZS - Czarni, zamiast Anwil - Polski Cukier? Przecież to kabaret...


Odpowiada mu Adam Romański, komentator PolsatSport i członek Wydziału ds. Rozgrywek w PZKosz (!!!):

Każdy ma prawo do opinii. Myślę że okazja żeby skomentować działania Michała czy klubu z Włocławka mianem kabaretu też może mi się zdarzyć. Wątpię jednak, żebym skorzystał.


O #!$%@?. Odkręcanie kota ogonem level master. A do tego pomijając wycieczkę w strone klubu (co nie powinno mieć miejsca z uwagi na zaangażowanie p. AdRoma w PZKosz), to przytyki co do działań Michała, czyli bądź co bądź publiczne zarzucanie niekompetencji (?) komuś zatrudnionemu w można powiedzieć prywatnym biznesie, który sponsoruje cały ten #!$%@? - jest co najmniej nie na miejscu. Szczególnie w przypadku gdzie całe środowisko huczy na temat braku profesjonalizmu ligi (jako organizatora rozgrywek).
  • 23
@VR46:

nie napinam się o ten konkretny mecz, a o to że PLK nawet nie stwarza pozorów że dba o dyscyplinę. Bo ten mecz to ogień dla Ciebie i mnie (choć nie jestem kibicem tych drużyn) i innych koneserów, których jest w kraju 10tys.

A druga rzecz, chodziło mi o reakcję AR - pięknie pokazuje że PLK to beton który nie rozumie że funkcjonuje dzięki tej garstce klubów (a nie odwrotnie).
Hit kolejki: Rosa-Stelmet. W sobotę o 12:30. A potem płacz, że ludzi mało na hali, oraz przed TV.


@ogrod87: ja akurat będę na hali, ale widząc ilość sprzedanych biletów, szału nie będzie...

@cult_of_luna: a co myślisz o ciągłym powiększaniu ligi w ostatnich latach? dla mnie to również jedna z przyczyn lecącego na łeb poziomu sportowego
a co myślisz o ciągłym powiększaniu ligi w ostatnich latach? dla mnie to również jedna z przyczyn lecącego na łeb poziomu sportowego


@EloBaza: Patrząc na opłakany stan naszej ligi - powinna być liga kontraktowa, i #!$%@? wszelkich wynalazków typu Legia, czy Gliwice.
@EloBaza: zgadzam się z @ogrod87

Za dużo drużyn to raz. Przepis o Polakach to dwa. Może Legia i tak poziomem sportowym by odstawała, no ale takie nie przymierzając Krosno czy Lublin byłoby stać na 6-7 obcokrajowców na przyzwoitym poziomie kiedy mieli by 2-3 Polaków w składzie a nie ten cały szrot. 30-40 najlepszych Polaków i tak by grało w lidze i pewnie w zespołach z górnej połówki ci najlepsi, ale 80-100
@cult_of_luna: Dokładnie. Miało się to przełożyć na reprezentację. Są perełki typu Ponitka, czy Łączyński. Ale w każdej dyscyplinie znajdą się perełki.

Ktoś kiedyś mówił, że woli zobaczyć swojego na parkiecie, zamiast płacić najemnikowi dolary.
Z drugiej strony - przy kim swojak ma się uczyć, jak nie od jakiegoś czarnego madafaki, skoro leżenie u nas w PL leży...
@EloBaza: @ogrod87: a jeszcze co do wynalazku pt. Gliwice - pewnie wiecie że pierwsze 8 czy tam ileś kolejek grają na wyjeździe bo im się hala buduje? Właśnie zaczęli sprzedaż karnetów na sezon :D Z tym że 3 pierwsze kolejki u siebie zagrają na jakiejś sali gimnastycznej bo nie będzie gotowa w grudniu na pierwszy mecz domowy xD

Nie mam nic przeciwko nowym klubom w PLK jeśli budżet się spina