Wpis z mikrobloga

Nie jestem za PiSem, ale demokracja nie jest zagrożona, mam nadzieję, że Ziobro pozamyka w więzieniach tę całą opozycję, która tak bredzi.


@chanelzeg: xd kwintesencja :D
  • Odpowiedz
@The_Riddler: Mam nadzieję, że z tym pierwszym wpisem to wyśmiewasz tylko ludzi, którzy po prostu nie podają badań, a nie wszystkich twierdzących, że biali są PRZECIĘTNIE bardziej inteligentni niż czarni (i tak wszyscy jesteśmy PRZECIĘTNIE mniej inteligentni od żółtych). Jeżeli chodzi o jakieś badania/opracowania, to po prostu wpisz sobie w google "average iq by race" i poczytaj "link po linku".

W kwestii prawaków dodałbym do wymienionych wcześniej wpisów teksty o sędziowskiej
  • Odpowiedz
@3n3bl0: Wszystkie badania pokazują, że żółci>biali>czarni, jeżeli chodzi o przeciętne IQ. Ja nie oceniam w ilu procentach jest to zdeterminowane przez geny, w ilu przez otoczenie, w ilu przez średnie ciśnienie atmosferyczne, a ile przez pozostałe czynniki.
  • Odpowiedz
@TomaszFutbalista: wiem, ale to jest uzasadnienie właśnie dla lewicowych poglądów, ponieważ upowszechnienie oświaty i dobre warunki do życia i rozwoju dla dzieci i młodzieży pozwolą na zwiększenie średniego IQ. Zresztą dawałem ostatnio na mirko wykład pokazujący, że ludzie w warunkach zagrożenia i niepewności są mniej racjonalni, tak trochę obok naszej dyskusji.

Zresztą na Wikipedii jest wpis szerzej poruszający ten temat:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Rasa_a_inteligencja
  • Odpowiedz