Wpis z mikrobloga

@jar-niew: Dostaliśmy tzw mortgage promise od banku na kwotę większą niż potrzebujemy o jakieś 40k, ale nie wiem na ile to będzie miało przełożenie na rzeczywistość.
@petugh: nie wiem jaki mam, ale pewnie gówniany, bo w życiu nie miałem nic na raty, żadnej karty kredytowej, tylko kilka stałych zleceń za rachunki (direct debit). w pojedynkę dostałem AiP na prawie 150k, gdzie rata pożerałaby całą tygodniówkę. wydaje mi się więc, że oni są w stanie dać kredyt z górką, ale w życiu nie zdecydowałbym się brać tak pod korek. tak poza tym, to ja wstrzymałem decyzję o zakupie.
@petugh: jak odkładacie, to załóżcie sobie konta "help to buy - isa". jeszcze chyba można. każde z Was chyba może osobno takie konto załozyć. są z reguły lepiej oprocentowane niz zwykłe oszczędnościówki i są to konta celowe na zakup pierwszej nieruchomości. można wpłacać max 200 funtów miesięcznie, przy czym przy założeniu konta można wpłacić jednorazowo 1200 a potem już co miesiąc 200. jak dojdzie do zakupu nieruchomości, to mówicie to swojemu
@petugh: CO do mortgage promise - jesli dostaliscie takie powierdzenie to jest ono zobowiazujace dla banku, tzn dostaniesz kredyt do tej kwoty. Jednak jest to potwierdzenie czasowe trwajace od 1 - 6msc w zaleznosci od banku. Zazwyczaj wnioskuje sie o nie gdy sie juz szuka domu i chce ''zlapac okazje''