Wpis z mikrobloga

@tenloginjestpowazny bardziej: mie ma żadnego przepisu w prawie UK zmuszającego Cię do płacenia council taxu. Ty nigdy nie podpisujesz żadnej umowy z councilem i nigdy nie jesteś odpowiedzialny za płacenie go.

Mój znajomt który inwestuje w nieruchomości w swoim własnym domu testuje to rozwiązanie. Póki co nie płaci od jakichś 2 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sorek hmm.. widziałem nawet program w tv w ktorym wbijali na chate, zeby ściągnąć haracz dla counsilu. Argumenty były w stylu "jak to tu nie mieszka ja zamawia z Amazona na ten adres". Wiadomo, to TV ale jednak mimo wszystko. Ja place miesiecznie 80 funtow i to po znizce takze chetnie bym tego nie placil. Masz może jakieś źródła gdzie można więcej w tym temacie poszukać? Chociaż pewnie jak już płacę to
@tenloginjestpowazny nie wiem niestety. Wiem że na necie można znaleźć sporo informacji na ten temat. Zresztą podobna sytuacja jest z tv license.

W tym kraju możesz też nie płacić podatków w ogóle (no z wyjątkiem vatu w produktach). Wystarczy zrobić jakiś myk by zostać "free man". Tu nie wiem jak wygląda procedura ale wiem że jest trochę ludzu tu żyjących i utrzymujących się z rzemiosła :D
@jumper13: landlord się tym ma martwić, ty mu bulisz czynsz i rachunki jak tam się umówiliście. Z kolei śmieszna sprawa jest z Tv licence. Kiedyś jak wynajmowałem pokój to dostałem list żeby dam im znać czy mam tv czy nie ( ͡º ͜ʖ͡º)
Dobrze, że na to #!$%@? miałem i nie odpisywałem. Pewnie by chcieli żeby każdy lokator płacił im abonament.
@jumper13: @kwiatosz: to zależy od tego, jak się umówicie. poproś, żeby cię zgłosił w urzędzie (on nie może, tylko musi!), bo adres jest jakby nie było ważną rzeczą i będzie ślad po tobie w systemie, że gdzieś mieszkałeś (czasem w różnych urzędowych sprawach trzeba podać swoją historię adresów) opłata ta jest taka sama w przypadku 2+ osób, więc dla niego to bez różnicy, bo i tak nie przysługuje mu zniżka