Wpis z mikrobloga

@KoKo19: W wieku 12 lat unieruchomiłem pracownie szkolną, pseudo wirusem który dogrywał w Win 98 własny autoexec.bat wyświetlający "Disk error or disk no present" i multum, linijek pause > null co skutkowało potrzebą wciskania enter długi czas, rozdałem w klasie dyskietkę z grą. Każdy komputer się "zainfekował". Informatyk szkolny długo nie mógł ogarnąć o co chodzi. Kiedy połączył czas wgrania pliku wezwał mnie i dał mi 6 z informatyki, mówiąc że
@KoKo19: Pod koniec podstawówki nauczyłem się podstaw HTMLa i CSSa z książeczki dołączanej do Komputer Świat. Coś tam pisałem w JSie ale to raczej na zasadzie skopiowania kodu z internetu i podmieniania wartości metodą prób i błędów. Dopiero w gimbazie zacząłem coś o PHPie i MySQLu czytać i pisać jakieś proste stronki, już zupełnie świadomie. Potem długo grzebałem jakieś skrypty, pluiny do phpBB. Pamiętam też pierwszy komercyjny kod - skrypt do
@KoKo19: samemu. Zacząłem od grania w gry ( ͡~ ͜ʖ ͡°). Trafiłem na grę light-bot, która sugerowała zajęcie się programowaniem (na dołączonym obrazku). Wciągnąłem się i siedzę w tym do dziś - prawie 10 lat :].

Na początku bardzo wiele rzeczy robiłem na oślep: uczyłem się C++, czytając Megatutorial - http://xion.org.pl/productions/texts/coding/megatutorial/ - i robiłem zadania na SPOJ-u. Przed liceum zrobiłem ich kilkadziesiąt, tak podejrzewam. Później uczyłem się
Pobierz G.....g - @KoKo19: samemu. Zacząłem od grania w gry ( ͡~ ͜ʖ ͡°). Trafiłem na grę ligh...
źródło: comment_bJg9jq6b1XBvoWkX1YSukrgybZnJj22f.jpg