Wpis z mikrobloga

Mirunie kochane, pomóżcie kobiecie w potrzebie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Robię zadanie, w którym muszę posortować z pliku tekstowego o budowie:

wyraz1 waga1
wyraz2 waga2
wyraz3 waga3
i tak dalej

wyrazy według ich wag.

Jedyne, co udało mi się uzyskać, to odczytywanie z pliku wyrazów i wag i wpisanie ich w osobne tablice, ale dalej nie mam pojęcia co robić (nawet nie wiem, czy to co zrobiłam ma sens).

Mój kod: https://pastebin.com/RqprPRw9

Mirko help me (,)
#cpp #programowanie
  • 16
  • Odpowiedz
@helpawkorona: Wagi to jakiś rodzaj liczby jak sądzę. Więc moim zdaniem trzeba by wrzucić dane do jednej tablicy dwukolumnowej gdzie pierwsza kolumna to wyraz, a drugi waga, a nastepnie sprawdzic ktora waga jest najwyzsza i przepisac do nowej tabeli te wage oraz wyraz a nastepnie sprawdzac po kolei wszystkie wiersze z pierwszej tabeli i postepowac tak samo. Wiem, że to nie jest najbardziej elegancki sposób załatwienia sprawy, ale chyba będzie działało.
  • Odpowiedz
@helpawkorona: albo mapa jak już pisali, albo zrób sobie klasę z polami wyraz i waga i napisz na tej klasie metodę w stylu compareTo. Potem tylko tworzysz obiekty tej klasy, dodajesz do jakiejś listy i ją sortujesz tym swoim comparatorem (nie wiem tylko czy w cpp tak się da, ale pewnie tak :) )
  • Odpowiedz
@aliasef: niestety nie (,) mam wrażenie, że się do tego nie nadaję - zaczęłam czytać o każdym zaproponowanym rozwiązaniu, ale nie umiem żadnego z nich wykorzystać do tego zadania :(
  • Odpowiedz