Wpis z mikrobloga

@escabor: jest się czego bać z kontraktami? Bo przy grze bez dźwigni nie widzę większych różnic w praktyce, ale nie chciałbym grając płasko nabawić się problemów.
@MysGG
@escabor właśnie nie grałem na dźwigniach i nadal nie chcę, ale się naczytałem o problemach i długach, które można wynieść dlatego pytałem jak to wygląda przy graniu na płasko.
@xDrope: na bitmex nie wejdziesz w długi. Co najwyżej stracisz to co wpłaciłeś na konto. Graj rozważnie :) Pozycję można otworzyć nawet za $1, pobaw się na małe stawki i jak będziesz do przodu to powoli zwiększaj
@xDrope: Ustaw sobie post-only zeby grac tylko makerem, co 6h masz funding (taka oplata miedzy uzytkownikami wyrownujaca nadmiar longow albo shortow), XBTUSD to kontrakt wieczny wiec mozesz trzymac pozycje ile chcesz. Jest jeszcze XBTZ17 to taki kontrakt 3 miesięczny bez fundingu ale cena czasami potrafi mocno odjechać zależnie od sentymentu.

Jak boisz sie likwidacji to graj shorty 1x (brak likwidacji) albo longi 1-2x (z likwidacją ale cena musi spasc o 50%)
@Smule: a masz jakiś tutek ogólnie takiego handlowania i wszystkich pojęć? Bo do tej pory handlowałem tylko kup/sprzedaj za tyle ile masz(shorty), no i nie najgorzej mi szło dlatego szukam ograniczenia kosztów i może grania wykorzystując więcej możliwości tej giełdy.
@xDrope: Nie mam ale jak chcesz to pytaj tutaj czy na pw :D Pytasz o taktyke czy co?

Z opcji na mexie poza zwykłym buy/sell masz: stop loss, take profit i trailing stop. Te dwa pierwsze znasz a trailing stop działa na takiej zasadzie, że jak pozycja idzie po Twojej myśli np. cena spada i jesteś short to pozycja się automatycznie zamknie po odbiciu o 50$ albo ile ustalisz.

Jak chcesz