Wpis z mikrobloga

Apple Mirki z Maca pytanko do Was.
Też macie tak, że po updacie do High Sierra pokazuje Wam się to co sobie ściągnęliście z internetu w Finderze gdzieś po 5-30s? Mnie to tak denerwuje, że przed chwilą miałem ochotę #!$%@?ć tego #!$%@? MacBooka przez okno (°° Jak coś to mam SSD, a nie Fusion Drive czy inne wynalazki. Pls halp.


#macbook #osx #highsierra
  • 8
@DzonyNajedzony: Jestem kilkanaście dni po upgradzie, ale restartuję go w zasadzie nigdy. Chyba zrobię tak parę razy i zobaczę czy pomoże.

@bocznica: Wywaliłem tę ikonkę, ale na 100% ściąga się do końca, bo chodzi o malutkie pliczki po kilkanaście kb.

Ogólnie: dzięki! Teraz przynajmniej wiem, że to nie jest system sam w sobie, tylko coś tam na moim konkretnym egzemplarzu się nie zgrywa.
@autowired: O #!$%@?, myślałem przez moment, że te restarty pomogły, ale przyjrzałem się temu jeszcze raz i nie pomogło. Też mam tak, że robię screenshot i on pojawia się po dłuższej chwili, zwykle dopiero jak coś sobie porobię innego w finderze. Tak samo z downloadsami - miałem teraz tak, że od razu pojawiał się plik "crdownload", bo akurat z Chrome korzystam, ale zamieniał się na właściwy plik dopiero po kilkudziesięciu sekundach.
@PKWiU93-21-1: Nie widzę żadnych opóźnień ale widać że apfs nie jest skończony. U mnie potrafi pokazać że 20 GB zniknęło żeby zaraz wrócić, dziwnie przelicza możliwe do zwolnienia miejsce i lokalne kopie zapasowe. Nie można z niego korzystać na dyskach do kopii zapasowych, nie można takich dysków udostępniać w sieci po starym afp a zalet wielkich nie widzę. Wielkość folderu nadal wolno pokazuje.