Wpis z mikrobloga

Jak najlepiej ogarnąć strukturę katalogów na serwerze?
Robię aplikacje mobilną która będzie połączona z serwerem. Na serwerze mam prosty system logowania i baze danych która zawiera 2 tabele - użytkownik ( podstawowe informacje o użytkowniku ) oraz tabela z obrazkami a raczej ścieżkami do nich.
Chciałbym aby każdy użytkownik miał zdjęcia dostępne tylko dla niego. Co prawda łącząc kluczem tabele użytkownik z tabela ze zdjęciami jestem w stanie to osiągnąć tylko przy większej ilości zdjęć będzie niezły bałagan na serwerze. Powinienem dla każdego użytkownika tworzyć folder na jego zdjęcia? Niestety serwerami i phpem nigdy sie nie bawiłem i jestem zielony a chciałbym by nie było tam chaosu wielkiego :)

#programowanie #serwery #php
  • 2
  • Odpowiedz
@Keboon: proponowałbym ci strukturę drzewa z dopełnieniem do dwóch/trzech (zależy od serwera, dwa bezpieczniejsze). Czyli zaczynasz nazywać obrazki 1.jpg, 2.jpg itd z dopełnieniem do dwóch czyli odpowiednio 01.jpg, 02.jpg. Potem robisz strukturę drzewa, czyli pliki takie pakujesz w swoim katalogu images. Pliki o nazwie dwuznakowej trafiają do głównego katalogu, a dłuższe trafiają do odpowiednich katalogów zbudowanych z nazwy pliku.
Przykładowo:
aX.jpg -> /images/aX.jpg
0Ff36MeN9321.jpg -> /images/0F/f3/6M/eN/93/0Ff36MeN9321.jpg lub /images/0F/f3/6M/eN/93/21.jpg (zależy od implementacji)
  • Odpowiedz