Wpis z mikrobloga

#pubg #pcmasterrace

Co zmienić (o ile nie wszystko) żeby poprawić fpsy w pubgu? :)

Intel Core i5-6500, 3.2GHz, 6MB
XFX Radeon RX 470 4GB GDDR5 (256 Bit)
HyperX Fury DDR4, 2x8GB, 2133MHz, CL14 (HX421C14FB2K2/16)
Corsair VS Series 450W

1920x1080, wszystko verylow + view distance na ultra mam średnio podczas grania ok. 60 fps.

Lecz gdy scopuje, dużo ludzi/strzelania obok, jestem w mieście - fpsy spadają.

Chciałbym mieć stałe 80+ fps.

Czy upgrade do gtx 1080 wystarczy, czy jednak procek sie zadławi w pubgu?
Jak procek do wymiany to równie dobrze moge sprzedać ten zestaw i poskładać coś na nowym sockecie :P
  • 27
@wytrzzeszcz: czym? :) Task manager to jedyne na co zerkałem, pokazywał użycie ok. 80% cpu - więc może to byc prawda, ale nie zawsze patrzałem na drugi monitor. Przydałby się jakiś tool który będzie trackowal użycie procka i gpu.
@mars91: Mam podobny zestaw, ale z gtx 970. AA ultra, tekstury ultra, zasięg ultra, reszta very low i bardzo rzadko spada poniżej 60 fps. Generalnie w niektórych miejscach na mapie przy każdym zestawie mogą występować dropy do 60 fps lub mniej.
@mars91 I tak ładnie Ci chodzi. View distance na ultra nic ci nie daje, poza tym że krzaki i drzewa daleko masz zrenderowane.
Poszukaj sobie fixow do cfg i komendy startowe.
Też jak zmniejszysz rozdzialke o lvl niżej powinno być lepiej
@mars91: ale po co Ci view distance na ultra? To się tylko odnosi do renderowania obiektów, a nie graczy. Daj sobie na low. Dodatkowo, wejdź do folderu z PUBG i znajdź plik .exe, który odpala grę. Prawym na pliku -> właściwości -> wyłącz skalowanie DPI coś tam, coś tam. Podnosi FPSy na słabszych konfiguracjach.
@mars91: mam podobnie, więc z chęcią się dowiem mimo że karte graf mam o wiele lepszą.
Spadki mam na patrzeniu w miasto + kiedy pojawia się red zone i wybuchy są obok, strzelanina raczej nie ma wplywu.
@mars91: Podkręć doraźnie proca ile wlezie i bierz 1060 6 giba...
Przy 1080 procek już nie będzie się wyrabiał ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Do śledzenia aktywności procka/grafy używaj HWmonitor.
Swoją drogą przesadną optymalizacją ta gra nie grzeszy w sumie żaden BR nie grzeszy...
@mars91: Windows 10? Po nowym updacie ponoć się trochę poprawiło (jest też game mode).

Ciężko coś tu zrobić, bo pubg ma humory na różnych konfiguracjach, jest tak #!$%@? optymalizacyjnie.