Wpis z mikrobloga

@AwizisieAkat: na pewno nie 100%, bo trafiałem na takich co pomimo prób nie potrafili dalej nic stworzyć, no ale tak to... każdy kto potrafi logicznie myśleć.
Tylko że znacznie mniej osób już to jakoś zainteresuje na tyle by się wciągnąć do nauki ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@AwizisieAkat: zależy jaki poziom uważasz za "umieć". Jeśli chodzi o pracę jako stażysta to kazdy któremu się chce i nie jest idiotą, a jeśli mówisz o kimś, kto będzie pisał dobry, skomplikowany kod (np. praca przy systemie typu windows czy coś) no to już same chęci nie wystarczą.
  • Odpowiedz
@AwizisieAkat: Ujmę to tak. Dzisiaj programowanie jest bardziej rzemiosłem, niż sztuką. "Artyści" będą rozwiązywać problemy, tworzyć technologie, reszta będzie rzemieślnikami. Dlatego też obecnie studia nie są w ogóle potrzebne, żeby dostać pracę jako programista.
  • Odpowiedz
  • 0
@AwizisieAkat Dzisiejsze "programowanie" na poziomie, jeśli ktoś faktycznie chce dużo zarabiać, wymaga zdecydowanie więcej umiejętności niż sama wiedza na temat języka. Pisanie kodu, zarządzanie czasem, rozmowy z innymi, identyfikowanie i rozwiązywanie problemów, budowanie zgrabnej architektury, UI/UX, poznawanie coraz to nowych technologii i narzędzi oraz posiadanie wiedzy rozległej. Tego duża część osób ze studiów informatycznych nie ogarnie, myślę że w kontekście wszystkich ludzi jest podobnie.
  • Odpowiedz