Wpis z mikrobloga

@catroaster Pamiętam! Bardzo podobny u dziadka wisiał na ścianie ale to było jeszcze w latach 90. Po 2000 przeminela ta moda.

@hartag W jakim jeszcze rejonie Polski ludzie wieszaja dywany na ścianie? Pamiętam, że z 20 lat temu to jakieś średniej wielkości związane z naturą dało się zauważyć w niektórych domach, ale nie takie wielkie jak na zdjęciu. Taki klimat bardziej Białorusi i na wschód raczej jeszcze można spotkać niż
  • Odpowiedz
@grzegorzbrzeszczykiewiczz Też pochodzę z podkarpacia, ale wydaje mi się że era dywanów na ścianie już przeminela i w sumie to byłbym zaskoczony gdybym u kogoś jeszcze taki zobaczył. Pamiętam że w lecie tego roku, po raz ostatni spotkałem się z takim klimatem PRL w jednym z zajazdów niedaleko przejścia granicznego prowadzącego na Białoruś (poniżej) . Pod każdym względem to była perełka i totalny wehikuł czasu. Mysle jednak ze jest to już
GhostxT - @grzegorzbrzeszczykiewiczz Też pochodzę z podkarpacia, ale wydaje mi się że...

źródło: comment_d1WphDHwNiNsuOL9bs2EV19XYGqAiVeN.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@GhostxT u mnie też takie dywany jak na podłogę wisiały na ścianach (tylko ze z ładniejszym wzorem). W sumie u babci nadal wisi. Kiedyś ludzie tak wieszali. Ludowa moda wieszania ręcznie robionych ozdobnych chodników przeszła w wieszanie dywanów, bo lepiej mieć ścianę ozdobiona niż goła - tak myśleli kiedyś ludzie. Dziwne, że nigdy czegoś takiego nie widziałeś.
  • Odpowiedz
@israelcube Przecież napisałem wyżej że pamiętam, ale to był po raz ostatni okres lat 90 i najpóźniej wczesnych lat 2000. Później zaczęło to zanikac. Nadal mam przed oczami podobnie wykonany 'dywan' z jeleniani i sarnami na tle natury powieszony u dziadka w domu
  • Odpowiedz