Wpis z mikrobloga

Coraz częściej (szczególnie w okresie wakacyjnym) w tagach dotyczących #trojmiasto padają pytania odnośnie podstawowych informacji turystycznych – co zjeść? co zobaczyć? gdzie na piwo? - dlatego wychodząc na przeciw postanowiłem stworzyć poradnik, w którym postaram odpowiedzieć się na większość pytań i pomóc turystom w zobaczeniu naszej metropolii.

W opisie tagu przypięty jest poradnik natomiast jest on średnio aktualny oraz nie zawiera zbyt wielu informacji. W związku z tym na podstawie moich oraz znajomych doświadczeń, odpowiedzi mirków i zebranych informacji z różnych źródeł powstał nowy przewodnik.

Starałem się wszystko posegregować tak by nie było bałaganu. Zachęcam do komentowania oraz podpowiedzi co dodać, co zmienić aby było lepiej. Poradnik będzie aktualizowany na bieżąco na podstawie sugestii dlatego dodany jest w formie dokumentu Google. Z początku miał być trochę krótszy ale wyszło inaczej. Na końcu poradnika umieszczone są informacje ogólne oraz źródła. Nie jest on skończony w 100%. Brakuje większości opisów gastronomii, dlatego jeżeli możecie coś napisać na temat danej miejscówki to będę wdzięczny. Specjalnie na potrzeby przewodnika powstała również mapa, która przedstawia najważniejsze miejsca wraz z lokalizacją.

Link do przewodnika: KLIK
Mapa: KLIK

Oficjalny tag: #przewodniktrojmiasto. Tag służy do dyskusji oraz informacji odnośnie aktualizacji. Wszelkie sugestie dotyczące zmian w przewodniku proszę zgłaszać w dokumencie, tagu lub bezpośrednio do mnie.

Pomysł pochodzi od @loloman, który stworzył podobny wpis dla Wrocławia.

Tagi

  • 16
@Chochla: Jest super pro! Świetna robota.

Ze swojej strony dodałbym do knajpę Pixel, jest ciekawym miejscem. Wyrzuciłbym natomiast U Szkota, wydaje mi się że dawno temu stracił blask. Resztę masz bezbłędnie, świetna lista (na tym się dobrze znam ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).
Restauracje: genialna (wg. mojej opinii): A la Française (Francuska)
Atrakcje/sposób poruszania się: Tramwaj wodny, który płynie z Żabiego Kruka na Westerplatte.

JAk mi coś
@Chochla punkty widokowe Gdańska. Brakuje widoku z muzeum archeologicznego, punktu na jaskowej dolinie i punktu na zbiorniku na Oruni i punktu na Aniołkach. 3 ostatnie są świeżo otwarte i nie byłem jeszcze, ale są :)
W lodziarni nie ma słonego karmelu na wałach Jagielońskich a jest super